Reklama

Reklama

Drzewo i słup runęły na podwórko. Wcześniej mieszkańcy prosili o ich usunięcie [ZDJĘCIA]

Opublikowano: pon, 17 sty 2022 14:50
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wydarzenia Trwa usuwanie skutków nawałnicy, która rano przeszła przez powiat kutnowski. W niektórych przypadkach niewiele brakowało, by doszło do tragedii. Na jedno z podwórek runęło drzewo i słup z latarnią. Wcześniej mieszkańcy prosili, by usunąć je z pasa drogowego.

Reklama

Liczne szkody po nawałnicy w powiecie kutnowskim

Przez powiat kutnowski przeszła krótka, ale bardzo intensywna nawałnica. Wiatr w zaledwie kilka minut wyrządził duże szkody w wielu miejscach naszego regionu.

W wyniku nawałnicy uszkodzonych zostało wiele linii energetycznych, przez co niektóre miejscowości pozbawione są dostaw prądu. Docierają do nas informacje o uszkodzonych dachach. Gałęzie drzew lądowały na jezdniach i chodnikach, często same drzewa łamały się, a nawet były wyrywane razem z korzeniami.

Drzewo i słup spadły na podwórko

Tak było w przypadku jednego z drzew, które rosło w bezpośrednim sąsiedztwie jednej z posesji w Woźniakowie. Wspomniane drzewo runęło na podwórko, uszkodziło płot i linie energetyczne. Cudem nie uderzyło w żaden z budynków, nikt nie został poszkodowany. Oprócz drzewa na wspomniane podwórko spadł połamany słup z latarnią (zdjęcia w galerii)

- Wcześniej zgłaszałam, że zarówno to drzewo jak i ten słup stanowią zagrożenie. Sam słup miał już kilkadziesiąt lat. Mój sąsiad też zgłaszał, że drzewa rosnące przy jezdni mogą prędzej czy później się przewrócić – mówi nam kobieta na której podwórko spadło drzewo i słup.

Ze słów mieszkańców wynika, że wiele razy zgłaszali konieczność usunięcia drzew. Twierdzą, że zwykle nie przynosiło to żadnych skutków i drzewa w wyniku silnych wiatrów przewracały się na jezdnię i posesje. Dlaczego wcześniej problem nie został rozwiązany? Do sprawy na pewno wrócimy.

Interwencje straży w niemal całym powiecie kutnowskim

Woźniaków to tylko jedna z wielu miejscowości w których doszło do szkód spowodowanych silnym wiatrem. Strażaków dysponowano do usuwania skutków nawałnicy m.in. w Kutnie, Łaniętach, Dąbrowicach, Wojszycach, Kajewie, Strzegocinie, czy Grochowie.

W wielu miejscach działania strażaków nadal trwają, dodatkowo wciąż napływają nowe zgłoszenia, więc na podsumowanie skutków dzisiejszego załamania pogody musimy jeszcze poczekać.

Do akcji dysponowani są zarówno strażacy Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej Kutno, jak i Ochotniczych Straży Pożarnych z terenu powiatu kutnowskiego. W galerii zdjęcia z działań prowadzonych przez OSP Wroczyny i OSP Leszczynek.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)
Wczytywanie komentarzy