Reklama

Reklama

Duża impreza w Żychlinie. Strażacy przygotowali masę atrakcji! [ZDJĘCIA]

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wydarzenia Dziś w Żychlinie przed remizą Ochotniczej Straży Pożarnej odbył się dzień otwarty. W jego trakcie każdy mógł poznać tajniki służby druha OSP. Warto dodać, że jednostka z Żychlina jest najbardziej „zapracowaną” jeśli chodzi o wszystkie OSP z powiatu kutnowskiego, strażacy mają więc o czym opowiadać i czym się chwalić.

Reklama

Kulisy pracy w OSP Żychlin

Na dziś Ochotnicza Straż Pożarna z Żychlina ma na swoim wyposażeniu dwa wozy bojowe (średni i ciężki). Druhowie mają do dyspozycji także dwa auta kwatermistrzowskie. 

- To trudna i wymagająca praca, zwłaszcza jeżeli chodzi o akcje ratowniczo-gaśnicze. Niejednokrotnie widzimy drastyczne sceny, mierzymy się z wysokimi temperaturami i sytuacjami, których zwykły człowiek nie doświadcza. Wielogodzinne działania nie są niczym nadzwyczajnym w okresie letnim - mówi Mateusz Kućba, druh z Ochotniczej Straży Pożarnej z Żychlina.

OSP Żychlin jeśli chodzi o ilość wyjazdów plasuje się na pierwszym miejscu spośród wszystkich jednostek z powiatu kutnowskiego. W ubiegłym roku było ich ok. 150. 

Druhowie swój sprzęt określają jako profesjonalny i dość nowy. Skład bojowy liczy kilkudziesięciu strażaków.

- To strażacy czynni, wyjeżdżający do zdarzeń. Dodatkowo mamy członków wspierających i Młodzieżową Drużynę Pożarniczą, która w tej chwili liczy ok. 15 osób- zaznacza Mateusz Kućba.

Sporo atrakcji z okazji dnia otwartego

Do wspomnianej Młodzieżowej Drużyny Pożarniczej cały czas można się zapisywać. Przyjmowane są osoby od 12 do 18 roku życia.

Każdy chętny do wstąpienia w szeregi OSP Żychlin, ale również zwykli pasjonaci pożarnictwa, mieli dziś okazję zobaczyć czym dysponuje jednostka, poznać kulisy pracy druhów „od kuchni”, czy zwyczajnie z nimi porozmawiać.

- Jesteśmy dziś na dniu otwartym. Mamy wystawę samochodów pożarniczych, wystawę sprzętu pożarniczego, wystawę samochodów sportowych i cywilnych o nietuzinkowym charakterze. Zorganizowane są pokazy pierwszej pomocy, zaplanowaliśmy również pokaz gaszenia pojazdu i ratownictwa technicznego, który będziemy realizować wspólnie z kolegami z Ochotniczej Straży Pożarnej z Pniewa – mówił Mateusz Kućba chwilę po otwarciu imprezy.

Na terenie imprezy znalazła się m.in. ścianka do wspinaczki. Druhowie zadbali także o tor przeszkód, przeróżne stoiska, czy konkurs z nagrodami. W imprezie oprócz druhów z Żychlina i Pniewa uczestniczą również przedstawiciele jednostki ze Śleszyna i OSP Nowe Złotno.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)
Wczytywanie komentarzy