Reklama

Reklama

Duże pieniądze dla kutnowskich szkół! To dotacja z Ministerstwa Edukacji i Nauki

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: pixabay/archiwum

Duże pieniądze dla kutnowskich szkół! To dotacja z Ministerstwa Edukacji i Nauki  - Zdjęcie główne

Duże pieniądze dla kutnowskich szkół! To dotacja z ministerstwa edukacji i nauki | foto pixabay/archiwum

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wydarzenia Starostwo Powiatowe w Kutnie poinformowało o dużych dotacjach z Ministerstwa Edukacji i Nauki, jakie przeznaczono dla kutnowskich szkół. Pozyskano blisko 90 tysięcy złotych, które zostaną wydane na cykl wycieczek pod hasłem „Poznaj Polskę”. W planie m.in. wycieczki śladami kard. Stefana Wyszyńskiego.

Reklama

12 listopada powiat kutnowski podpisał porozumienie z Ministerstwem Edukacji i Nauki na realizację zadania w ramach przedsięwzięcia pod nazwą ,,Poznaj Polskę”. O akcji poinformowała w mediach społecznościowych Jolanta Pietrusiak, członek Zarządu Powiatu Kutnowskiego:

- W ramach otrzymanego wsparcia finansowego uczniowie szkół, dla których organem prowadzącym jest Powiat Kutnowski, wezmą udział w wycieczkach szkolnych związanych z priorytetowymi obszarami edukacyjnymi: Śladami Polskiego Państwa Podziemnego, Śladami kard. Stefana Wyszyńskiego, Kultura i dziedzictwo narodowe, Największe osiągnięcia polskiej nauki – zaznacza. 

Przedsięwzięcie ma wspomóc realizację podstaw programowych dla szkół podstawowych i ponadpodstawowych. Pozwoli urozmaicić zajęcia lekcyjne, dzięki czemu nauka nabierze praktycznego wymiaru. 

Jak podkreślają przedstawicie starostwa, uczenie się oparte na praktycznym odkrywaniu śladów historii, czy też eksperymentowaniu w centrach nauki stworzy uczniom warunki do zdobywania nowych umiejętności w niepowtarzalnym środowisku edukacyjnym.

Wartość wsparcia finansowego wyniosła 89.976,00 zł. Całkowity koszt zadania to 121.122,00 zł.

Info: Starostwo Powiatowe w Kutnie

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE