Reklama

Reklama

Działo się w sercu Kutna! Widowisko orkiestry i mażoretek porwało mieszkańców [ZDJĘCIA]

Opublikowano: 15 sierpnia 2021 17:25
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wydarzenia Niedzielne popołudnie w Mieście Róż stanęło pod znakiem wyjątkowych muzycznych wrażeń. Wszystko za sprawą koncertu Orkiestry Dętej ZHP-OSP z Uniejowa z udziałem Mażoretek „Driady”. Kutnianie mieli okazję usłyszeć utwory marszowe, rozrywkowe i muzykę filmową, wraz z niezwykłymi popisami tanecznymi Mażoretek.

Reklama

Dziś o 17:00 na Placu Wolności kutnowskiej publiczności zaprezentowała się Orkiestra Dęta ZHP-OSP z Uniejowa, a także zespół Mażoretek „Driady”. Takie połączenie sił zaowocowało zjawiskowym widowiskiem, które przyciągnęło do centrum miasta tłumy mieszkańców, a owacjom nie było końca.

ZOBACZ RÓWNIEŻ: Ku pamięci Żołnierzy Wyklętych. Pod Kutnem odbyła się kolejna edycja Biegu Tropem Wilczym [ZDJĘCIA]

Orkiestra z dużą tradycją 

- Orkiestra Dęta ZHP-OSP w Uniejowie, która zagrała dziś dla kutnian, powstała w 1981 roku przy Komendzie Hufca ZHP w Uniejowie. Skład orkiestry stanowili początkowo uczniowie Szkoły Podstawowej w Uniejowie i jednocześnie członkowie drużyny harcerskiej. W 1986 roku do patronatu nad orkiestrą przyłączyła się miejscowa jednostka OSP, co dało nowe możliwości rozwoju. Orkiestra coraz częściej brała udział w różnego rodzaju przeglądach, konkursach i festiwalach. W 1992 roku zdobyła I miejsca na Przeglądzie Orkiestr Dętych Województwa Konińskiego, którego nie oddała już do końca istnienia tego województwa – informuje organizator, Kutnowski Dom Kultury. 

Poza tym orkiestra wielokrotnie koncertowała za granicą. Muzycy odwiedzili m.in. Niemcy, Węgry, Rosję, Austrię, Ukrainę, Łotwę i Szwecję, a w kraju obsługiwali wiele imprez okolicznościowych, jubileuszowych, rocznicowych czy sportowych. Na różnego rodzaju festiwalach, konkursach i przeglądach orkiestra zdobyła ponad 70 pucharów i innych nagród. 

Obecnie uniejowska orkiestra liczy w swoim podstawowym składzie ok. 40 osób w wieku od 10-25 lat.

ZOBACZ RÓWNIEŻ: Kutno uczciło 101. rocznicę Bitwy Warszawskiej i Święto Wojska Polskiego [ZDJĘCIA]

Taneczne mistrzynie 

Zespół Mażoretki Driady Uniejów powstał w 2019 roku. Aktualnie tańczy w nim 36 dziewczyn w 3 grupach wiekowych. Dziewczęta mimo pandemicznych ograniczeń mają za sobą pierwsze sukcesy turniejowe. Jednym z najważniejszych z nich jest 1 miejsce w kategorii scena baton klasyczny juniorki w ramach Mistrzostw Polski Mażoretek “Mój pierwszy krok” 2020. 

- Dziewczęta prezentują układy zespołowe, a także solowe. Driadowe solistki mogą poszczycić się między innymi tytułami II Wicemistrza Polski federacji MIA, złotymi medalami Internetowego Grand Prix MIA Majorettes czy miejscami na podium w ramach Ogólnopolskiego Konkursu Mażoretek i Cheerleaders “Kurpie Dance Cup”. Trenerką i założycielką Driad jest Oliwia Olczyk, srebrna i brązowa medalistka Mistrzostw Świata Mażoretek 2016 i 2019 – informuje KDK.

 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE