Reklama

Reklama

Dzieci umierają w wyniku wojny na Ukrainie. Kutnianie i obcokrajowcy oddali im cześć [ZDJĘCIA]

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wydarzenia Mieszkańcy Kutna i przebywający w naszym mieście obcokrajowcy oddali cześć dzieciom, które zmarły w wyniku wojny na Ukrainie. Wydarzenie zgromadziło kilkadziesiąt osób.

Reklama

Od początku ataku Rosji wielu Ukraińców próbuje uciec ze swojego kraju. Wśród nich niezliczoną grupę stanowią dzieci. W Polsce - w tym oczywiście w Kutnie - uchodźcy mogą liczyć na schronienie, wsparcie, edukację i wiele innych form pomocy. Niestety, nie wszyscy mają tyle szczęścia.

Niektórzy z różnych powodów nie mogą wyjechać ze swojego domu, lub ucieczka jest niemożliwa. Z tego powodu zostają na Ukrainie. Niejednokrotnie kończy się to tragedią. Dlatego dziś w Kutnie zorganizowano akcję solidaryzowania się z ofiarami i ich bliskimi.

O godzinie 12 pod Kutnowskim Domem Kultury przy napisie „I Love Kutno” zgromadziło się około 50 osób. Wielu przyniosło ze sobą świeczki i znicze, maskotki i flagi swoich krajów.

W trakcie przemówień podkreślano, że wojna na Ukrainie jest dramatem dla ukraińskich dzieci i ich rodzin. W wyniku agresji Rosji jak dotąd prawie 400 dzieci zostało rannych, a ponad 200 zmarło (dane z wczoraj).

Przybyli by oddać im hołd ułożyli ze zniczy serce. W jego środku położono wspomniane maskotki.

Biuro Prokuratora Generalnego Ukrainy podało, że przytoczone powyżej szacunki dot. rannych i zmarłych dzieci nie są ostateczne, ponieważ zbieranie danych na terenach objętych działaniami wojskowymi lub z terenów okupowanych przez Rosjan jest utrudnione.  

Najwięcej dzieci ucierpiało w obwodach: donieckim, kijowskim i charkowskim. Całkowicie zniszczonych zostało prawie 100 szkół.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)
Wczytywanie komentarzy