reklama
reklama

Dzikie zwierzęta mogą podchodzić do zabudowań. Pilny komunikat ekspertów

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Dzikie zwierzęta mogą podchodzić do zabudowań. Pilny komunikat ekspertów - Zdjęcie główne
Zobacz
galerię
19
zdjęć

reklama
Udostępnij na:
Facebook
WydarzeniaW naszych okolicach często jesteśmy świadkami sytuacji w których dzikie zwierzęta zbliżają się do ludzi. W ostatnim czasie mogliśmy tego doświadczyć w naszym mieście. Eksperci podkreślają, że ignorowanie tylko jednej zasady może sprawić, że dziki, lisy, czy sarny coraz chętniej będą widywane w okolicach zabudowań.
reklama

Dzikie zwierzęta na ulicach

W Kutnie kilkukrotnie spotykaliśmy się z sytuacjami w których zwierzęta kojarzone raczej z lasami, polami czy ogólnie terenami z dala od miejskiego zgiełku zbliżały się do mieszkańców.

Jakiś czas temu stałym bywalcem miasta był dzik, który nawet wszedł na jedną z nieruchomości wprawiając w osłupienie mieszkających tam ludzi. Potem zwierzę często widywano np. w parku Wiosny Ludów.

reklama

W Kutnie – zwłaszcza w okolicach nieużytków tuż przy rzece Ochni – łatwo natknąć się na sarny. Któregoś dnia jedna z nich mocno zabłądziła i znalazła się… na terenie Urzędu Stanu Cywilnego.

Zdjecia z tych niecodziennych zdarzeń w poniższej galerii.

Takich sytuacji może być więcej i niestety nie bez winy są tu ludzie. Przypomina o tym Nadleśnictwo Kutno, które przekazało dalej apel Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Łodzi.

Tego nigdy nie rób

- Pamiętajcie, odpady BIO to nie jest dobry pomysł na dokarmianie zwierząt w lesie. Opuszczając swoje domki letniskowe po wakacjach, nie wyrzucajcie odpadów do lasu, ich miejsce jest w kompostowniku lub koszu – podkreśla Beata Lewandowska z Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Łodzi.

reklama

Leśnicy zaznaczają, że takie zachowanie nie ma nic wspólnego z dokarmianiem. To zwyczajne śmiecenie, a zwierzęta przyzwyczajone do "łatwej zdobyczy" i tego, że mogą pozyskać pokarm bez większego wysiłku mogą zapędzać się na tereny miejskie, a dodatkowo zatracić swój naturalny i instynktowny brak zaufania do człowieka.

- Nie należy dokarmiać zwierząt cały rok, ma to swoje uzasadnienie podczas mroźnych i śnieżnych zim. Dokarmiane zwierzęta chętnie zbliżają się do miejsc przebywania ludzi, co może powodować szkody i zagrożenie – ostrzega Beata Lewandowska.

reklama

Leśnicy podkreślają, że należy pamiętać, że zwierzęta leśne można dokarmiać tylko w porozumieniu z leśniczym lub przedstawicielem koła łowieckiego.

reklama
WRÓĆ DO ARTYKUŁU
reklama
Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

reklama
Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy
reklama
reklama