Spotkanie odbyło się z inicjatywy Artura Gieruli - nauczyciela WOS-u- przy czynnej pomocy Moniki Bilińskiej- pracownicy Biura. Uczniowie klas trzecich- zainteresowani merytorycznie- przybyli dnia 30 stycznia br. (poniedziałek) pod opieką nauczycieli Zbigniewa Welke, Michała Skonieckiego oraz Artura Gieruli, do Biura Poselskiego w Łodzi przy ulicy Rewolucji 1905 roku 9. Spotkali się z zastępca dyrektora Biura Poselskiego p. Radosławem Ciszewskim, który wystąpił przed nimi w roli prelegenta. W czasie trzygodzinnego spotkania przybliżył uczestnikom zagadnienia odnoszące się do historii integracji europejskiej oraz przedstawił kompetencje najważniejszych instytucji Unii Europejskiej, w tym Parlamentu Europejskiego.
- Uważam, że eurolekcja była ciekawa i pozwoliła zapoznać się nam z całkiem nowym materiałem. Jestem pewna, że pomoże mi to w lepszym zrozumieniu tematu w momencie jego realizacji w szkole- mówi Dorota Fabisiak, uczennica Gimnazjum.
-Uczestnictwo w zajęciach poza murami szkoły w realizacji treści programowych jest korzystne dla ucznia z dwóch powodów- mówi Artur Gierula, nauczyciel Gimnazjum nr 1- ponieważ stwarza mu szanse poznania własnych możliwości w nowym otoczeniu oraz przy wykorzystaniu odmiennych metod i form nauczania w stosunku do stosowanych w szkole, jak również generuje konieczność i w efekcie rozwija umiejętności związane z funkcjonowaniem młodego człowieka w społeczeństwie obywatelskim. Gdzie kontakt z przedstawicielami władzy wybieranymi przez nas jest czymś naturalnym i koniecznym i gdzie nie ma podziału na „my” i „oni”!
Opisywana eurolekcja to początek cyklu zajęć realizowanych przez pracowników Biura Poselskiego dra Jacka Saryusza- Wolskiego. Następne spotkanie odbędzie się już w Gimnazjum, dokąd na zaproszenie młodzieży udadzą się prelegenci z nowymi prezentacjami i lekcjami na temat Unii Europejskiej.