Reklama

Ferie zimowe w SP nr 6 - "Szach-mat, ping-pong"

Opublikowano:
Autor:

Ferie zimowe w SP nr 6 - "Szach-mat, ping-pong" - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wydarzenia Oferta zajęć feryjnych przygotowana dla 32 uczniów kutnowskich szkół podstawowych przez świetlicę szkolną „6. Baza” w Szkole Podstawowej Nr 6 w Kutnie w ramach Kutnowskich Grantów Oświatowych „Sięgaj, gdzie wzrok nie sięga ”.Zajęcia będą się odbywały podczas ferii zimowych (pierwszy tydzień, od 15-go do 19-go lutego). Polegać będą na opanowywaniu przez uczestników podstaw gry w szachy i w tenisa stołowego do poziomu turniejowego.

Dzieci z klas I-III w pierwszym tygodniu ferii codziennie będą mogły grać w tenisa stołowego i w szachy. 32 uczestników zostanie podzielonych na 2 grupy po 16 osób. W czasie, kiedy jedna grupa będzie uczestniczyć w zajęciach szachowych, druga będzie grać w tenisa stołowego.

Po dwóch godzinach nastąpi zamiana grup. Ostatniego dnia zajęć zostaną rozegrane dwa turnieje (dwubój szachowo-tenisowy), po 3 godziny każdy. Najlepsi zawodnicy zdobędą nagrody w postaci atrakcyjnych statuetek i medali. Pozostali zawodnicy uzyskają nagrody pocieszenia i dyplomy. Planowana jest klasyfikacja generalna i puchar dla zwycięzcy dwuboju.

Nabór chętnych osób trwał od listopada 2015 r. do końca stycznia 2016 r. Szkoły mogły zgłosić maksymalnie 6 - 8 uczestników. W przypadku niewystarczającej ilości uczestników organizator zastrzegł sobie prawo do ewentualnego dodatkowego naboru nowych, brakujących zawodników spośród uczniów SP nr 6.

Organizatorzy założyli sobie takie cele, jak: promowanie aktywności fizycznej podczas zajęć feryjnych, integrację dzieci ze szkół podstawowych z terenu miasta Kutna, zachęcanie uczniów do gry w tenisa stołowego, doskonalenie koordynacji ruchowej, szybkości, refleksu i zmysłu taktycznego, popularyzowanie wśród uczniów gry w szachy, wdrażanie do sportowej rywalizacji, ćwiczenie umiejętności radzenia sobie ze zwycięstwem i porażką, zapewnienie uczniom atrakcyjnej i wszechstronnie rozwijającej formy spędzenia ferii i propagowanie wśród dzieci zasady fair play.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE