Reklama

Fotele dla kręgosłupa osoby starszej

Opublikowano:
Autor:

Fotele dla kręgosłupa osoby starszej - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wydarzenia Jesteśmy społeczeństwem starzejącym się, w związku z czym powinniśmy zauważyć potrzeby osób w wieku podeszłym, które są odmienne od potrzeb osób młodych. Przede wszystkim układ ruchu osoby starszej jest już mocno wyeksploatowany, zatem wszystko co mocno dla niego obciążające nie jest wskazane.

Tak jest na przykład z pozycją siedzącą. Jest to ułożenie ciała, które ma najwięcej negatywnych konsekwencji dla ludzkiego ciała, a przecież obecnie większość dnia spędzamy właśnie w takiej pozycji. Osoby starsze w szczególności dużo czasu spędzają siedząc, dlatego też powinniśmy chronić ich kręgosłupy i mięśnie szkieletowe przed uszkodzeniami. Z pomocą przychodzą specjalnie zmodyfikowane fotele biurowe. Przywołujemy krzesła biurowe, które kojarzą nam się głównie z aktywnością zawodową, ale przecież nie tylko w gabinetach jest ich miejsce.

Dobre fotele obrotowe, mogą z powodzeniem zastąpić ulubiony fotel starszego człowieka, dając mu wytchnienie od niewygody i oferując w zamian nieustający komfort. Dlaczego fotel biurowy ma przewagę nad tradycyjnym? Przede wszystkim ze względu na wyprofilowanie oparcia. W przeciwieństwie do zwykłego fotela o nieskomplikowanej topografii oparcia, krzesła biurowe ze specjalną sylwetką zdarzenia mają je wyrzeźbione w taki sposób, by plecy w każdym punkcie otrzymywały solidne wsparcie. Regulacja wysokości siedziska oraz kąta odchylenia oparcia pozwalają osobie starszej przybrać ulubioną pozycję bez utraty komfortu.

Fotele obrotowe pozwalają też bez wstawania przemieścić się. To szczególnie pożądana opcja wśród ludzi starszych. Niewielkim nakładem siły mogą oni bowiem, bez wstawania z fotela przesunąć się by dosięgnąć do przedmiotów, które właśnie są im potrzebne.

Odpowiednio dobrany mebel biurowy może zatem sprawdzić się również w domowym zaciszu, jako idealne miejsce do siedzenia dla osoby starszej. Wybierając odpowiedni model można oszczędzić jego właścicielowi bólu pleców i niedogodności podczas siedzenia, a to bardzo istotne zwłaszcza w przypadku osób starszych i zmęczonych egzystencją. Takie osoby często trapione są przez różnego rodzaju schorzenia, dlatego też sprawiając takiej osobie dobrej jakości krzesło biurowe, sprawiamy że codzienne życie staje się łatwiejsze i przyjemniejsze.

Ciekawe fotele z opisywaną powyżej charakterystyką: https://www.akracing.pl/

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE