Spośród przekazanego alkoholu najwięcej, bo aż 46.398 litrów, trafiło do szpitali. Starostwa powiatowe, urzędy miast czy centra zarządzenia kryzysowego otrzymały łącznie 26.226 litrów, a Wojska Obrony Terytorialnej, Policja i Straż Pożarna – 6.083 litrów.
Domom pomocy społecznej i zakładom opieki zdrowotnej, innych niż szpitale, przekazaliśmy łącznie 7.030 litrów, a placówkom oświatowym 1.480.
- Pozostały alkohol (3500 litrów) trafił do stacji sanitarno-epidemiologicznych, do ośrodka medycyny pracy i innych instytucji pomocowych, takich jak np. Caritas czy organizacje wspierające osoby niepełnosprawne. Przy transporcie przekazywanego alkoholu łódzka KAS korzystała m.in. z pomocy Wojsk Obrony Terytorialnej i Policji z Tomaszowa Mazowieckiego, Zgierza oraz Piotrkowa Trybunalskiego – informuje Krajowa Administracja Skarbowa.
Akcję kontynuowana jest również w tym roku. Do 1 marca br. przekazano już 2.262,3 litra zajętego alkoholu, z czego 1.605 trafiło do Wojewódzkiego Specjalistycznego Szpitala im. dr. Wł. Biegańskiego w Łodzi (szpital zakaźny). Pozostała ilość została rozdysponowana na domy pomocy społecznej w Łodzi oraz Wydział Zdrowia i Spraw Społecznych Urzędu Miasta Łodzi.
W najbliższym czasie planowany jest transport 1.000 litrów alkoholu etylowego do szpitala Centrum Zdrowia Dziecka w Warszawie.
Komentarze (0)
Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.