Reklama

Reklama

[FOTO] Przekazują alkohol do walki z COVID-19. Liczby robią wrażenie

Opublikowano:
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wydarzenia Łódzka Krajowa Administracja Skarbowa dzieli się z nami ciekawymi danymi. W 2020 nieodpłatnie przekazano prawie 100 tys. litrów alkoholu do celów dezynfekcyjnych. Alkohol został zajęty podczas kontroli prowadzonych przez łódzkie jednostki KAS, a przekazywany jest instytucjom walczącym z pandemią koronawirusa.

Reklama

Spośród przekazanego alkoholu najwięcej, bo aż 46.398 litrów, trafiło do szpitali. Starostwa powiatowe, urzędy miast czy centra zarządzenia kryzysowego otrzymały łącznie 26.226 litrów, a Wojska Obrony Terytorialnej, Policja i Straż Pożarna – 6.083 litrów.

Domom pomocy społecznej i zakładom opieki zdrowotnej, innych niż szpitale, przekazaliśmy łącznie 7.030 litrów, a placówkom oświatowym 1.480.

- Pozostały alkohol (3500 litrów) trafił do stacji sanitarno-epidemiologicznych, do ośrodka medycyny pracy i innych instytucji pomocowych, takich jak np. Caritas czy organizacje wspierające osoby niepełnosprawne. Przy transporcie przekazywanego alkoholu łódzka KAS korzystała m.in. z pomocy Wojsk Obrony Terytorialnej i Policji z Tomaszowa Mazowieckiego, Zgierza oraz Piotrkowa Trybunalskiego – informuje Krajowa Administracja Skarbowa.

Akcję kontynuowana jest również w tym roku. Do 1 marca br. przekazano już 2.262,3 litra zajętego alkoholu, z czego 1.605 trafiło do Wojewódzkiego Specjalistycznego Szpitala im. dr. Wł. Biegańskiego w Łodzi (szpital zakaźny). Pozostała ilość została rozdysponowana na domy pomocy społecznej w Łodzi oraz Wydział Zdrowia i Spraw Społecznych Urzędu Miasta Łodzi.

W najbliższym czasie planowany jest transport 1.000 litrów alkoholu etylowego do szpitala Centrum Zdrowia Dziecka w Warszawie.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)
Wczytywanie komentarzy