Reklama

Reklama

Gdzie w Kutnie kupić flagę na 11 listopada? W tych sklepach na pewno ją znajdziesz!

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: poglądowe/pixabay

Gdzie w Kutnie kupić flagę na 11 listopada? W tych sklepach na pewno ją znajdziesz! - Zdjęcie główne

Gdzie w Kutnie kupić flagę na 11 listopada? W tych sklepach na pewno ją znajdziesz! | foto poglądowe/pixabay

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wydarzenia Na 11 listopada przypada w Polsce Narodowe Święto Niepodległości, które Polacy corocznie obchodzą zgodnie z tradycjami. Jedną z tradycji jest wywieszenie flagi państwową, która symbolizuje nasz szacunek dla niepodległości, wolności oraz patriotyzm. Sprawdź, gdzie w Kutnie kupisz biało-czerwoną flagę.

Reklama

Jak odpowiednio wywiesić flagę?

Według polskiego prawa obywatele mają prawo wywieszać biało-czerwoną flagę, tylko pod warunkiem, że jest to flaga narodowa, a nie urzędowa. W Polsce nazwę taką nosi flaga o dwóch pasach poziomych równej szerokości, białym u góry i czerwonym u dołu, w proporcjach 5:8. Oznacza to, że możemy wywiesić jedynie flagę w biało-czerwonym kolorze, a nie powinniśmy zastępować jej flagą z godłem.

Symbol państwowy należy wywiesić na drzewcu drewnianym lub metalowym. Szerokość flagi nie może być mniejsza niż 1/3 długości drzewca lub większa niż 1/2 jego długości. Najczęściej drzewce są umieszczone w uchwycie pod kątem około 45 stopni do ściany budynku, ale można je również umieścić poziomo na balkonie lub w oknie. Jeśli zdecydujemy się na powieszenie flagi pionowo, trzeba pamiętać, że biała jej część powinna być przy maszcie, po lewej stronie.

W specjalnie przygotowanym poradniku MSWiA przeczytamy następujące wskazówki:

„Flaga nigdy nie może dotknąć podłogi, ziemi, bruku lub wody.” Flagi nie powinno się podnosić i wywiesza w dni deszczowe i przy bardzo silnym wietrze, a w przypadku nagłego deszczu bądź śnieżycy należy ją jak najszybciej opuścić i zdjąć. Poradnik dokładnie opisuje, iż symbol państwowy nie może posłużyć nam jako nakrycie stołu, ozdoba, opakowanie, nie wolno umieszczać na nim żadnych rysunków ani np. nazw miejscowości.

Gdzie w Kutnie kupić flagę?

Przed świętami narodowymi, flagi państwowe łatwo znajdziemy w wielu supermarketach, sklepach militarnych, folklorystycznych czy księgarniach. Najłatwiej zamówić flagę przez internet np. w serwisie Allegro lub Olx, gdzie mamy możliwość dobrania rozmiaru flagi i dnia jej dostawy. 

Kutnowskie sklepy, w których zaopatrzysz się we flagę na 11 listopada:

  • Flagę zakupimy w niedawno otwartym w Kutnie Leroy Merlin. Możemy to zrobić na miejscu, a także przez internet z możliwością odbioru w sklepie. 
  • Inny market, gdzie z pewnością zaopatrzycie się we flagę to Kaufland (ul. Wyszyńskiego 5). Musicie się jednak spieszyć – oferta jest dostępna jedynie do dzisiaj. 
  • Flagę polski znajdziecie też w Action (ul. Żwirki i Wigury 4a).
  • Możliwość kupna flagi i innych artykułów patriotycznych zapewniają także placówki Poczty Polskiej, np. przy ul. 3 Maja 5 czy Wyszyńskiego 1. 
 

Warto pomyśleć o zaopatrzeniu się we flagę wcześniej, aby mieć czas zmierzyć wielkość powierzchni, na której można ją wywiesić i sprawdzić, czy posiadamy odpowiedni drzewiec i miejsce do jego zamontowania.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE