Reklama

Reklama

Gest wdzięczności uchodźców z Ukrainy. Wspólnie wysprzątali kutnowski park [ZDJĘCIA]

Opublikowano: ndz, 3 kwi 2022 15:41
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wydarzenia Kilkudziesięciu obywateli Ukrainy, głównie kobiety i dzieci, wzięli udział w dzisiejszej akcji sprzątania Kutna. Jak podkreślają, to wyraz wdzięczności za okazaną życzliwość i pomoc.

Reklama

Akcję koordynowała Aleksandra Piatrova, Białorusinka ze Stowarzyszenia „Nasi Ludzie”. Wszyscy uczestnicy wydarzenia zebrali się ok. godz. 14. pod "I Love Kutno" przy Kutnowskim Domu Kultury. Następnie, w gumowych rękawicach i z plastikowymi workami rozproszyli się po Parku Traugutta. W Ukrainie tego typu akcje noszą nazwę "sobotnik". To coroczna, wiosenna tradycja, podczas której Ukraińcy w czynie społecznym porządkują parki i skwery.

Liczną, kilkudziesięcioosobową grupę stanowiły dzisiaj w głównej mierze osoby, które do naszego miasta przybyły uciekając przed wojną. Część uczestników to natmiast Ukraińcy, którzy w Kutnie mieszkają już od dłuszego czasu. W akcji udział wzięły w większości młode kobiety w towarzystwie dzieci i młodzieży. 

Jak zapewnia Aleksandra Piatrova, to nie pierwsza i z pewnością nie ostatnia tego typu akcja w naszym mieście. W ubiegłym tygodniu uchodźcy sprzątali Park Wiosny Ludów, dzisiaj obywatele Ukrainy podejmują się działań także na różnych kutnowskich osiedlach. Każdego dnia odbywać mają się kolejne, również spontaniczne akcje sprzątania miasta. 

 

 

 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)
Wczytywanie komentarzy