Reklama

Reklama

Historyczny dzień dla kutnowskiej fundacji. Ważny projekt oficjalnie ukończony [ZDJĘCIA]

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wydarzenia "Wyślij moje słowo w świat - moc samorzecznictwa" - pod tym hasłem w kutnowskiej sali bankietowej Magnolia odbyła się wczoraj konferencja prasowa fundacji Pro Aperte. Była ona podsumowaniem projektu Aktywnych Obywateli - Fundusz Krajowy: "Budowa i rozwój samorzecznictwa w Regionie Kutnowskim", poświęconego problemom młodzieży zmagającej się z autyzmem i niepełnosprawnością.

Reklama

Wydarzenie otworzył Przemysław Saczuk, wprowając gości w szczegóły projektu i działalność Fundacji "Pro Aperte". Poinformował również o zasadach "cichych braw", obowiązujących w trakcie konferencji. Ma to na celu wyeliminowanie dyskomfortu, jaki aplauz może spowodować u osób cierpiących na nadwrażliwość słuchową. 

Następnie Sylwia Frydrysiak-Saczuk  i Dorota Gackowska przedstawiły historię powstania i działalność Klubu Świadomej Młodzieży przy Fundacji ,,Pro Aperte". Ważnym elementem konferencji było wystąpienie członków kutnowskiego Klubu. Każdy z nich opowiedział o swoich pasjach. Dodatkowo Eryk, Kacper, Adam i Bartosz, przybliżyli czym jest samorzecznictwo z ich perspektywy. 

Kolejno przemawiał Jan Gawroński . Zachęcał młodych do samorzecznictwa. Zwracał uwagę na problemy w prawie i systemie szkolnym, które są nieprzygotowane na przyjmowanie osób z niepełnosprawnościami. 

Następnie głos zabrał Krzysztof Tokarski . Mówił o samorzecznictwie w kontekście specjalisty i rodzica dziecka w spektrum autyzmu. Prelegentką, która przybliżyła nam autyzm z kobiecego punktu widzenia była Monika Dąbrowska. 

Wydarzenie uświetniły występy Nikoli Stępskiej i Borysa Chmielewskiego. Ich śpiew zachwycił publiczność. Konferencja była w pełni tłumaczona na język migowy przez Izabelę Jakubowską. Projekt został realizowany z dotacji programu Aktywni Obywatele – Fundusz Krajowy finansowanego przez Islandię, Liechtenstein i Norwegię w ramach Funduszy EOG. 

Info: własne/Pro Aperte

 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)
Wczytywanie komentarzy