Reklama

Reklama

Inwestycja warta ponad pięć milionów: "Prace w Kutnie zakończymy przed początkiem roku szkolnego" [ZDJĘCIA]

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wydarzenia W tym tygodniu wreszcie remontowane skrzyżowanie DK60/60a/92/DW702 na kutnowskim Łąkoszynie stało się nieco bardziej przyjazne dla kierowców, którzy nie muszą już stać w długich korkach. Wykonawca – a więc Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad – zapewnia, że wszystkie prace zakończą się do końca sierpnia.

Reklama

Przypomnijmy, od końcówki maja na wspomnianym skrzyżowaniu musieliśmy liczyć się z gigantycznymi utrudnieniami i czasami bardzo długimi korkami (KLIK). Było to uciążliwe zwłaszcza w godzinach szczytu.

Te utrudnienia miały potrwać do końca sierpnia. Wygląda na to, że prace udało się przeprowadzić sprawniej niż pierwotnie zakładano i już teraz skrzyżowanie można pokonać bez większych problemów – zniknęła z niego tymczasowa sygnalizacja, częściowo działają światła zamontowane bezpośrednio na skrzyżowaniu.

- Oznacza to ogromną ulgę i to, że we wszystkich kierunkach ruch odbywa się płynnie jednakże pamiętajmy o tym, że nie mamy w pełni udostępnionych prawoskrętów. Oznacza to tyle, że po zakończeniu prac poruszanie się tym skrzyżowaniem będzie jeszcze wygodniejsze – mówi Maciej Zalewski z łódzkiej Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad.

Jak informowaliśmy już W TYM MIEJSCU, wciąż trwają prace m.in. nad sygnalizacją świetlną, czy barierkami oddzielającymi jezdnię od chodnika i ścieżki rowerowej. Wciąż nie ma jeszcze pełnego oznakowania poziomego, trwają także prace nad wykończeniem wysepek.

- Myślę, że do końca przyszłego tygodnia na pewno będzie działała sygnalizacja. W przypadku oznakowania poziomego wykonawca jest ściśle uzależniony od warunków pogodowych – dodaje M. Zalewski.

Co oczywiste malowanie pasów i linii wymaga suchej pogody, a ostatnimi czasy bywa z tym różnie.

- Z całą pewnością możemy powiedzieć, że tak jak deklarował wykonawca – całkowite zakończenie prac nastąpi przez rozpoczęciem roku szkolnego – podkreśla Maciej Zalewski.

Przypomnijmy, że wykonawcą jest firma Strabag, a koszt przebudowy skrzyżowania to ok. 5,4 mln złotych.

 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)
Wczytywanie komentarzy