Reklama

Reklama

Kazał spakować pieniądze do torby i wystawić przed dom. Kobiety to zrobiły

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: poglądowe-archiwum

Kazał spakować pieniądze do torby i wystawić przed dom. Kobiety to zrobiły - Zdjęcie główne

Dwie kobiety padło ofiarą oszustwa "na policjanta". Zdarzenia miały miejsce w Gostyninie | foto poglądowe-archiwum

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wydarzenia Duże kwoty pieniędzy straciły dwie kobiety, które padły ofiarą oszustów. W ich ręce wpadły również kosztowności. Policja przypomina, by w przypadku podejrzanych sytuacji stale zachowywać czujność i podejrzliwość, a swoje apele kieruje głównie do seniorów.

Reklama

W tym tygodniu oszczędności życia straciły dwie mieszkanki Gostynina – informuje tamtejsza policja.

Kobiety padły ofiarą oszustwa metodą na „policjanta”. Zdarzenia miały miejsce po południu. 

- Kobiety  otrzymały telefon od mężczyzny podającego się za policjanta, który przekazał im informację, że prowadzi akcję przeciwko oszustom. Fałszywy policjant poinformował telefonicznie 72-letnią mieszkankę Gostynina, że jeśli nie chce stracić pieniędzy w wyniku kradzieży powinna spakować swoje pieniądze i kosztowności do torby, a następnie worek pozostawić przed swoją posesją – informuje asp. szt. Marcin Cichoński z Komendy Powiatowej Policji w Gostyninie.

Mundurowi relacjonuję, że rozmówca zapewnił, że pieniądze i kosztowności zostaną zabezpieczone a następnie po „akcji” zostaną zwrócone. Niestety 72-latka uległa namowom i zgodziła się na polecenia wydawane przez fałszywego funkcjonariusza, w efekcie czego straciła znaczną kwotę pieniędzy. 

- Sprawca chcąc uwiarygodnić swoją tożsamość polecił kobiecie zadzwonić pod numer 112 nie rozłączając się, co kobieta uczyniła – dodaje asp. szt. Marcin Cichoński.

Oszczędności życia straciła także druga mieszkanka Gostynina. Do 76-letniej kobiety zadzwonił mężczyzna podając się za policjanta. 

- Tak jak w pierwszym przypadku poinformował kobietę, że jeżeli nie chce stracić pieniędzy w wyniku kradzieży, powinna spakować swoje pieniądze i kosztowności to torby, a następnie wyrzucić przez okno. Krótko po tym seniorka uległa namowom, postąpiła jak prosił  rozmówca w efekcie czego również straciła znaczną kwotę pieniędzy – opisują gostynińscy funkcjonariusze.

Aby uniknąć takich sytuacji i nie paść ofiarą oszustów policja apeluje o ostrożność. Nie bądźmy łatwowierni i nie dajmy się oszukiwać i ostrzegajmy seniorów o metodach stosowanych przez oszustów.

  • Mundurowi zwracają uwagę, by pamiętać o poniższych zasadach:
  • Przez telefon każdy może być wnuczkiem, policjantem, urzędnikiem, synem znajomego.
  • W przypadku gdy zorientujesz się, że rozmówca może być oszustem zakończ rozmowę telefoniczną, skutecznie rozłączając połączenie, a następnie powiadom o takim zdarzeniu Policję.
  • Zachowaj ostrożność, gdy odbierasz telefon od osoby podającej się za krewnego lub znajomego będącego w potrzebie finansowej.
  • Nigdy nie wpuszczaj do domu osób, których nie znasz i nie przekazuj im pieniędzy!
  • Policja nigdy nie prosi o przekazanie oszczędności, ani nigdy nie informuje o prowadzanych tajnych akcjach przez telefon.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)
Wczytywanie komentarzy