Reklama

Reklama

Marcin Najman organizuje galę z byłym gangsterem. Kutnowska posłanka interweniuje

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: YouTube Marcina Najmana&Facebook Pauliny Matysiak

Marcin Najman organizuje galę z byłym gangsterem. Kutnowska posłanka interweniuje - Zdjęcie główne

Posłanka Paulina Matysiak z Kutna interweniuje po tym, jak Wieluń zgodził się na organizację gali MMA VIP M. Najmana, której "bossem" jest "Słowik" | foto YouTube Marcina Najmana&Facebook Pauliny Matysiak

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wydarzenia Sporo kontrowersji narosło wokół gali organizowanej przez Marcina Najmana po tym jak były pięściarz ogłosił, że „bossem” jego organizacji jest były szef mafii pruszkowskiej. Wydarzenie ma zostać zorganizowane w województwie łódzkim. Nie zgadza się na to wiele osób. Wśród nich znalazła się kutnowska posłanka Paulina Matysiak.

Reklama

Kontrowersyjna gala Najmana, zaprosił "Słowika"

Na początku stycznia Marcin Najman ogłosił, że „bossem” jego organizacji MMA VIP został Andrzej Zieliński znany też jako „Słowik”, który niedawno opuścił więzienie. Prezentacji "bossa" towarzyszyła muzyka z Ojca Chrzestnego.

"Słowik" To były szef mafii pruszkowskiej, która w latach 90-tych przy użyciu nawet najbardziej bestialskich metod siała terror i strach. Najman tłumaczył, że w ten sposób chce pomóc byłemu gangsterowi w powrocie do społeczeństwa dając mu możliwość udziału w legalnym interesie.

Taka decyzja Najmana zszokowała opinię publiczną. Bardzo szerokim echem odbił się głos Krzysztofa Stanowskiego z Kanału Sportowego, który w ostrych słowach krytykował całą sytuację. Namawiał internautów i sponsorów, by nie wspierali gali MMA VIP, a tym mniej wtajemniczonym wyjaśnił, czym była mafia pruszkowska i jakich czynów potrafiła się dopuszczać.

Pierwotnie MMA VIP 4 miała odbyć się w Kielcach, ale po medialnym szumie władze miasta uznały, że nie chcą mieć nic wspólnego z tym przedsięwzięciem. Najman musiał poszukać innej lokalizacji dla zaplanowanej na początek lutego imprezy.

Nie Kielce, nie Pruszków. Gala Najmana w województwie łódzkim

Rozważał nawet, by wszystko odbyło się w… Pruszkowie. Ten pomysł szybko storpedował włodarz tego miasta, prezydent Paweł Makucha.

- Na pytanie: jeśli nie w Kielcach, to może w Pruszkowie? Moja odpowiedź brzmi: w Pruszkowie zdecydowanie nie — powiedział w rozmowie z serwisem zpuszkowa.pl.

W końcu znalazło się miasto, które chce przyjąć u siebie Marcina Najmana, „Słowika” i galę MMA VIP. To Wieluń w województwie łódzkim, o czym Najman poinformował w filmie na serwisie YouTube.

Jak można było się spodziewać w tamtejszy samorząd uderzyła ogromna fala krytyki. Burmistrz miasta uważa jednak, że organizacja imprezy w miejscowej hali nie jest niczym złym.

– Ani wśród właścicieli tej spółki, ani wśród osób zarządzających tą spółką, nie figuruje nazwisko Andrzeja Zielińskiego („Słowika” – przyp. red.). Żadna taka postać w tej spółce nie figuruje. Jest to spółka w pełni legalna, działająca na terenie naszego kraju – wskazuje w swoim oświadczeniu burmistrz Paweł Okrasa cytowany przez portal info.wielun.pl.

Posłanka z Kutna chce wyjaśnień po decyzji władz Wielunia

Włodarz mówił też, że chętnie wynająłby halę również na zawody w piciu piwa na czas, czy nawet na nabożeństwo ku czci dębu Bartek. Dodawał, że nie ma wpływu na to, że na gali będzie obecny „Słowik”, a zwracając się do Krzysztofa Stanowskiego pytał:

– Jeżeli pan Andrzej Zieliński nabyłby bilety na mecz Polska – Rosja, czyli na mecz barażowy o wejście do mistrzostw świata, to pan by zadzwonił do pana prezesa Kuleszy, żeby ten mecz odwołać, ponieważ pan Zieliński będzie na tym meczu?

Sprawą interesuje się coraz więcej osób, a pytania o to, dlaczego burmistrz zdecydował się na ten kontrowersyjny krok płyną z wielu stron, w tym od przedstawicieli świata polityki. W sprawę angażuje się m.in. Partia Razem z kutnowską posłanką Pauliną Matysiak.

- Do Burmistrza Wielunia trafiły dzisiaj dwa pisma w tej sprawie - od posłanki oraz nasze - z apelem o wycofanie się tej transakcji i ratowanie wizerunku Wielunia. Popieramy  też apel mieszkańców miasta, którzy nie chcą w swoim sąsiedztwie imprez organizowanych przez osoby powiązane ze środowiskiem przestępczego półświatka – informuje Razem Łódzkie.

Partia zaznaczyła, że tego wydarzenia w Wieluniu nie chcą zarówno mieszkańcy, jak i działacze lewej i prawej strony sceny politycznej.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)
Wczytywanie komentarzy