Reklama

Reklama

Mazurek vs Matysiak: posłanka z Kutna gościem RMF. Czy dała się "zmasakrować" redaktorowi? [WIDEO]

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: YouTube/screen

Mazurek vs Matysiak: posłanka z Kutna gościem RMF. Czy dała się "zmasakrować" redaktorowi? [WIDEO] - Zdjęcie główne

Posłanka z Kutna, Paulina Matysiak była gościem Roberta Mazurka w RMF FM | foto YouTube/screen

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wydarzenia Udział w porannej rozmowie RMF FM to nie przysłowiowa bułka z masłem. Ze słownej potyczki z Robertem Mazurkiem wracał na tarczy już niejeden wygadany polityk. Przedwczoraj swoich sił w starciu z bezkompromisowym redaktorem spróbowała Paulina Matysiak. Czy partia Razem chciałaby wprowadzenia prohibicji? Czemu jej członkowie głosowali przeciwko obniżce podatków? Czy lewica i PO pójdą wspólnie do wyborów? Zobaczcie, co miała do powiedzenia posłanka z Kutna.

Reklama

Czy ludzie masowo upijają się na stacjach benzynowych? - zapytał na dzień dobry Robert Mazurek, nawiązując do "trzech kroków do nowoczesnej polityki alkoholowej", czyli postulatów przygotowanych przez Radę Krajową Razem.  

Posłanka odparła, że nie zauważyła, więc prowadzący dopytywał "na jakiej podstawie lewica uważa, że zakaz sprzedaży alkoholu na stacjach benzynowych przyczyni się do zmniejszenia liczby wypadków z udziałem pijanych kierowców?" Jednocześnie redaktor przytoczył przykłady Norwegii, Szwecji i Słowacji, w których pomimo największych w Europie ograniczeń w dostępie do alkoholu, dochodzi do największej liczby wypadków śmiertlenych powodowanych przez nietrzeźwych kierujących. 

Po kilku minutach żywej dyskusji, Robert Mazurek doszedł do pewnej konkluzji.

- Jeśli ja dobrze rozumiem, w lewicowym świecie każdy będzie mógł decydować o tym jakiej płci jest, jaką marihuanę sobie kupi w dowolnym kiosku, ale nie będzie mógł sobie wybrać piwa na stacji benzynowej, bo wtedy popadnie w alkoholizm i spowoduje na pewno wypadek.

Prowadzący zapytał posłankę również o ostatnie głosowania ws. wysokości podatków i kwot wolnych od podatków.

- Dlaczego głosowaliście przeciwko obniżce podatków z 17 na 12 procent? [...] Pani osobiście głosowała za tym, żeby matki samotnie wychowujące dzieci dostawały w ramach kwoty wolnej od podatku 6 tys. zł. PiS się uparł i daje tym matkom 45 tys. zł. Pani była przeciwko. Dlaczego? 

- Nie odpowiem Panu na to pytanie, bo mieliśmy rozmawiać o mieszkaniach i o alkoholu - wymigiwała się Paulina Matysiak.  

Prowadzący dopytywał więc swojego gościa o to skąd brać "bardzo duże pieniądze" na budowę tanich mieszkań, a także o to, czy czy lewica pójdzie z Platformą do wyborów. Na to ostatnie pytanie posłanka ucięła lakonicznie, że jest jeszcze za wcześnie na takie decyzje, choć niczego nie można wykluczyć. 

Postulaty Rady krajowej razem: "trzy kroki do nowoczesnej polityki alkoholowej":

1. Wycofamy sprzedaż alkoholu ze stacji benzynowych

2. Zapewnimy realne przestrzeganie zakazu reklamy alkoholu i rozszerzymy go na reklamę internetową. Ograniczymy możliwości promowania sprzedaży napojów alkoholowych poprzez czasowe obniżki cen oraz inne formy ekspozycji alkoholu w miejscu sprzedaży.

3. Upowszechnimy dostęp do tanich testów badania trzeźwości w miejscach sprzedających alkohol oraz na imprezach masowych.

Szczegółowe objaśnienie postulatów znajdziecie W TYM MIEJSCU

 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)
Wczytywanie komentarzy