Reklama

Reklama

Kolejna kutnowska szkoła pomoże młodzieży z Ukrainy. Powstanie tam specjalny oddział przygotowawczy

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: poglądowe/pixabay.com

Kolejna kutnowska szkoła pomoże młodzieży z Ukrainy. Powstanie tam specjalny oddział przygotowawczy - Zdjęcie główne

Kolejna kutnowska szkoła pomoże młodzieży z Ukrainy. Powstanie tam specjalny oddział przygotowawczy | foto poglądowe/pixabay.com

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wydarzenia Poznaliśmy kolejną szkołę, w której powstanie tzw. oddział przygotowawczy dla uczniów, którzy przybyli do Kutna z Ukrainy. Pomoże im to zaadaptować się w polskim systemie edukacji i pokonać barierę językową – główną przeszkodę w podjęciu nauki w polskich szkołach.

Reklama

Od 20 kwietnia w strukturach II Liceum Ogólnokształcącego im. Jana Kasprowicza w Kutnie będzie funkcjonował oddział przygotowawczy dla młodzieży z Ukrainy.

- Oddział jest odpowiedzią na potrzebę kontynuowania nauki z ukierunkowaniem na zwalczanie barier językowych. Do oddziału przygotowawczego mogą zapisywać się uczniowie, podlegający obowiązkowi szkolnemu lub obowiązkowi nauki, którzy nie znają języka polskiego albo znają go na poziomie niewystarczającym do korzystania z nauki – informuje Starostwo Powiatowe w Kutnie. 

Wszelkie sprawy związane z naborem do oddziału przygotowawczego można załatwić w sekretariacie szkoły od poniedziałku do piątku w godzinach 9.00-12.00.

Potrzebne informacje można także uzyskać pod numerem telefonu 24 355 74 33 lub kierując zapytanie na adres mailowy: kasprowicz@kasprowicz.edu.pl.

Niezbędne dokumenty, które należy złożyć, znajdziecie na stronie internetowej szkoły - KLIK.

Warto wspomnieć o szkołach podstawowych na terenie naszego miasta, które również otworzą oddziały przygotowawcze. Są to: Szkoła Podstawowa nr 1 im. Tadeusza Kościuszki oraz Szkoła Podstawowa nr 9 im. Władysława Jagiełły.

W obu placówkach oddziały zaczną działać od 25 kwietnia br. Będą do nich uczęszczać zagraniczni uczniowie podlegający obowiązkowi szkolnemu w wymienionych szkołach, lecz nie znający języka polskiego, lub znający go na słabym poziomie.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)
Wczytywanie komentarzy