Reklama

Reklama

W kutnowskich szkołach powstaną klasy dla dzieci z Ukrainy. W których konkretnie?

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: poglądowe-pixabay.com

W kutnowskich szkołach powstaną klasy dla dzieci z Ukrainy. W których konkretnie? - Zdjęcie główne

W kutnowskich szkołach powstaną oddziały przygotowawcze dla dzieci z Ukrainy | foto poglądowe-pixabay.com

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wydarzenia Zgodnie z decyzją podjętą przez Prezydenta Kutna Zbigniewa Burzyńskiego w dwóch kutnowskich szkołach zostaną uruchomione tzw. oddziały przygotowawcze. Będą do nich uczęszczać dzieci, które z powodu bariery językowej mogą mieć trudności z nauką wspólnie ze swoimi rówieśnikami z naszego miasta.

Reklama

Prezydent Kutna wydał dwa zarządzenia dotyczące utworzenia oddziałów przygotowawczych. Dotyczą one Szkoły Podstawowej nr 1 im. Tadeusza Kościuszki i Szkoły Podstawowej nr 9 im Władysława Jagiełły.

W obu placówkach oddziały zaczną działać od 25 kwietnia br. Będą do nich uczęszczać zagraniczni uczniowie podlegający obowiązkowi szkolnemu w wymienionych szkołach, lecz nie znający języka polskiego, lub znający go na słabym poziomie.

Proces kształcenia będzie dostosowany do ich potrzeb edukacyjnych, a forma organizacyjna ma wspomagać efektywność ich kształcenia.

Serwis Rzeczpospolitej Polskiej szczegółowo opisuje to, jak wygląda edukacja w takich oddziałach. Zajęcia są prowadzone przez nauczycieli poszczególnych przedmiotów, którzy mogą być wspomagani przez pomoc nauczyciela władającącego rodzimym językiem ucznia.

- Nauka języka polskiego odbywa się według programu nauczania opracowanego na podstawie ramowego programu kursów nauki języka polskiego dla cudzoziemców w wymiarze nie niższym niż 6 godzin tygodniowo – czytamy na gov.pl.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)
Wczytywanie komentarzy