Reklama

Reklama

Kolejne czeki z Polskiego Ładu rozdane. Kilkanaście milionów trafi do powiatu kutnowskiego [ZDJĘCIA]

Opublikowano:
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wydarzenia W siedzibie Starostwa Powiatowego w Kutnie zorganizowano dziś konferencję prasową, na której wręczono symboliczne czeki na inwestycje z trzeciej edycji Rządowego Funduszu Polski Ład. Łącznie do wszystkich samorządów na terenie powiatu kutnowskiego trafi 13 566 940 milionów złotych.

Reklama

Trzecia edycja Polskiego Ładu to dodatkowy nabór dla gmin i powiatów w których zlokalizowane były PGR-y. Pula środków w tym naborze to ok. 2,5 mld zł. Dziś przedstawicielom gmin z terenu powiatu kutnowskiego wręczono symboliczne czeki na inwestycje. 

Z dziennikarzami spotkali się starosta Daniel Kowalik, wicestarosta Magdalena Krupińska-Kotulska, członkowie Zarządu Powiatu Jolanta Pietrusiak i Tomasz Walczewski, a także poseł Tadeusz Woźniak, senator Przemysław Błaszczyk i przedstawicie gmin, które otrzymały dofinansowania. 

- Bardzo mnie cieszy, że aż siedem samorządów z naszego powiatu to dofinansowanie otrzymało. Powiat kutnowski i łęczycki są powiatami, w których takich gospodarstw było dużo (PGR-ów – przyp. red), dlatego bardzo jesteśmy zadowoleni, że te środki będą wykorzystane. Kolejna rekordowa pula tych środków w całym województwie i powiecie kutnowskim – mówił senator Przemysław Błaszczyk.

Następnie głos zabrał poseł Tadeusz Woźniak, podkreślając że przyznane środki pozwolą gminom na lepszy rozwój. 

- Doskonale wiem, jak trudno żyje się ludziom w tych miejscach tzw. popegeerowskich, gdzie na początku lat 90. było największe bezrobocie, gdzie te inwestycje było trudno prowadzić, gdzie rozwój tych miejscowości był trudny, a więc trudno było mówić o zrównoważonym rozwoju w całym naszym regionie. Dzisiaj idziemy krok dalej – te środki, które rząd przeznacza na gminy i powiaty popegeerowskie przyczynią się do tego, ze mieszkańcom będzie się żyło lepiej. Będzie następował rozwój – podkreślał poseł Woźniak.

Poniżej pełna lista dofinansowań:

Gmina Krośniewice – budowa kanalizacji sanitarnej i oczyszczalni ścieków na terenie osiedla Skłóty – 1 470 000 zł oraz budowa kanalizacji sanitarnej w ulicy Parkowej w Krośniewicach – 980 000 zł

Gmina Krzyżanów – przebudowa mostu na rzece Bzurze – 1 958 040 zł

Gmina Kutno – budowa sieci kanalizacji sanitarnej i otwartej strefy aktywności w miejscowości Głogowiec oraz budowa przepompowni strefowej na sieci wodociągowej w miejscowości Raciborów – 1 960 000 zł

Gmina Łanięta – modernizacja świetlicy wiejskiej w Witoldowie wraz z budową placu zabaw – 1 960 000 zł

Gmina Nowe Ostrowy – przebudowa boiska sportowego w miejscowości Ostrowy – 2 000 000 zł

Gmina Żychlin – budowa kanalizacji sanitarnej wraz z przykanalikami w miejscowości Dobrzelin – 1 940 400 zł

Samorząd powiatu kutnowskiego – modernizacja drogi powiatowej 2140E w gminie Łanięta – 1 298 500 zł

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)
Wczytywanie komentarzy