Reklama

Reklama

Koniec udręki kierowców, przejazd pod wiaduktem otwarty. Czy już na dobre? [ZDJĘCIA]

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wydarzenia Kierowcy wreszcie mogą odetchnąć z ulgą. Po bardzo długim remoncie przejazd pod wiaduktem kolejowym na ul. Troczewskiego w Kutnie został ostatecznie otwarty. Sygnalizacja świetlna i ruch wahadłowy mogą zatem odejść w zapomnienie.

Reklama

Przypomnijmy, oba pasy ruchu pod wiaduktem zostały oddane do użytku dwa tygodnie temu. Nadal stała tam sygnalizacja świetlna, lecz jedynie z mrugającym żółtym światłem. Kierowcy nie mieli jednak okazji długo nacieszyć się takim stanem rzeczy. W poniedziałek, 25 lipca, powrócił ruch wahadłowy i działająca sygnalizacja. Jak informował nas wówczas wykonawca inwestycji, było to związane z dokańczaniem prac i wykonaniem oznakowania poziomego jezdni, co wymusiło zamknięcie jednego pasa.

To jednak już ostatni okres, kiedy kierowcy musieli liczyć się z utrudnieniami. Prace zostały sfinalizowane, a przejazd, po ponad dwóch latach remontu, znów jest płynny. Na jezdni pojawiło się oznakowanie poziome, teren został uprzątnięty, ruchu nie hamują też „światła”, które powodowały spore korki w tym miejscu.

Podkreślmy, że kierowcy czekali na ten dzień bardzo długo. Inwestycja ruszyła 27 kwietnia 2020 roku. Tamtego dnia dokonano zwężenia jezdni do jednego pasa i wprowadzono ruch wahadłowy. Wówczas wykonawca inwestycji, firma Strabag sp.z.o.o. informował, że tymczasowa organizacja ruchu będzie obowiązywać do 29 października 2021 roku.

Jak się jednak okazało, remont nie został ukończony zgodnie z planowanym terminem i zamiast jesieni 2021, droga pod wiaduktem stała się przejezdna dopiero latem bieżącego roku.

Remont wiaduktu kolejowego przy ul. Troczewskiego to część inwestycji w ramach projektu pn. „Prace na linii kolejowej E20 na odcinku Warszawa-Poznań — pozostałe roboty, odcinek Sochaczew-Swarzędz”.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)
Wczytywanie komentarzy