Reklama

Reklama

Koniec z maseczkami? Wkrótce ma zapaść decyzja

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: poglądowe-archiwum

Koniec z maseczkami? Wkrótce ma zapaść decyzja - Zdjęcie główne

Wkrótce mają zapaść decyzje dotyczące maseczek | foto poglądowe-archiwum

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wydarzenia Zgodnie z zapowiedzią Ministra Zdrowia, Adama Niedzielskiego już w najbliższą środę może zapaść decyzja w sprawie noszenia maseczek na świeżym powietrzu. Czy obowiązek zakrywania ust i nosa na ulicach w końcu zniknie?

Reklama

Jak się okazuje w stwierdzeniu, że "maseczki na świeżym powietrzu są bezużyteczne" może być sporo prawdy. Kilka tygodni temu, niemieccy badacze ze Stowarzyszenia Badań nad Aerozolami napisali list otwarty skierowany m.in. do kanclerz Angeli Merkel. W jego treści informują o wynikach swoich badań, które jednoznacznie wskazują, że ryzyko zakażenia SARS-CoV-2 na otwartej przestrzeni jest bardzo niewielkie. O tego typu doniesieniach wspomniał podczas konferencji również Minister Zdrowia

- Bierzemy pod uwagę pewien aspekt związany z nowymi badaniami, które się pojawiają i dotyczą określenia ryzyka transmisji wirusa na zewnątrz – mówił Adam Niedzielski.

Decyzje w tej sprawie mają zapaść już w najbliższą środę, 28 kwietnia. Trzeba jednak zaznaczyć, że ewentualne luzowanie obostrzeń związanych z zakrywaniem ust i nosa będzie uzależnione on sytuacji epidemicznej.

- Głównym kryterium tego, czy maseczki będą noszone na zewnątrz, będzie po prostu częstotliwość zakażeń i zachorowań w perspektywie tego tygodnia – mówił szef resortu zdrowia.

Przypomnijmy, że w środę, 21 kwietnia rząd ogłosił luzowanie części obostrzeń w 11 z 16 województw – więcej TUTAJ.

Warto dodać, że już teraz są miejsca, w których możemy spacerować bez maseczki. Obowiązku zakrywania ust i nosa nie ma chociażby w parkach, lasach czy na plaży.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)
Wczytywanie komentarzy