reklama
reklama

Kontrola drogowa zakończona zarzutami. Kierowca miał ponad 2 promile i sądowy zakaz prowadzenia pojazdów

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: poglądowe/archiwum

Kontrola drogowa zakończona zarzutami. Kierowca miał ponad 2 promile i sądowy zakaz prowadzenia pojazdów - Zdjęcie główne

Policjanci zatrzymali 49-latka, który kierował samochodem osobowym marki volvo w stanie nietrzeźwości i wbrew sądowemu zakazowi. | foto poglądowe/archiwum

reklama
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

WydarzeniaPolicjanci zatrzymali 49-latka, który kierował samochodem osobowym marki volvo w stanie nietrzeźwości i wbrew sądowemu zakazowi. Badanie alkomatem wykazało ponad 2 promile alkoholu w jego organizmie. Mężczyźnie grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.
reklama

Do zatrzymania doszło w miniony wtorek, 14 marca w sąsiednim Gostyninie. Około godz. 21:00 policjanci z Ogniwa Patrolowo-Interwencyjnego tamtejszej komendy zauważyli volvo, którego tor jazdy wskazywał, że kierujący może być pod działaniem alkoholu.

- Zatrzymanym przez policjantów pojazdem kierował 49-letni mieszkaniec Gostynina. Funkcjonariusze w trakcie kontroli od mężczyzny wyczuli silną woń alkoholu. Badanie alkomatem wykazało, że  mężczyzna ma ponad 2 promile alkoholu w organizmie - mł. asp. Paweł Klimek z Komendy Powiatowej Policji w Gostyninie. 

Ponadto sprawdzenie w policyjnych systemach wykazało, że 49-latek posiadał aktywny sądowy zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych. Teraz mężczyzna odpowie za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości oraz naruszenie sądowego zakazu prowadzenia pojazdów, za co grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności oraz wysoka grzywna.  

reklama

CZYTAJ TAKŻE: Urząd w Krośniewicach z nowym udogodnieniem dla mieszkańców. Co to takiego?

Przypominamy, stan po użyciu alkoholu zachodzi, gdy zawartość alkoholu we krwi kierowcy wynosi od 0,2 do 0,5 promila alkoholu we krwi (czyli zawartość ta jest równa lub niższa niż 0,25 mg w 1 dmwydychanego powietrza), czym wypełnia znamiona wykroczenia art. 87 kw. Osoba, która w stanie  po użyciu alkoholu lub podobnie działającego środka, prowadzi pojazd mechaniczny w ruchu lądowym, wodnym lub powietrznym popełnia wykroczenie z art. 87 kw.

reklama

Natomiast stan nietrzeźwości występuje gdy zawartość alkoholu we krwi przekracza 0,5 promila alkoholu we krwi (czyli zawartość alkoholu przekracza 0,25 mg w 1 dmwydychanego powietrza). Prowadzenie pojazdu mechanicznego w tym stanie jest przestępstwem na podstawie przepisów kodeksu karnego art. 178a §1 kk.

Policjanci apelują i przypominają, że alkohol negatywnie działa na organizm człowieka.

- Tracimy zdolność koncentracji i poczucie rzeczywistości. Zdecydowanie wydłuża się zdolność oceny sytuacji i czas reakcji. Nigdy nie wolno wsiadać za kierownicę po alkoholu, a pijany kierowca to śmiertelne zagrożenie dla wszystkich uczestników ruchu drogowego - podkreśla mł. asp. Paweł Klimek.\

reklama

Info: KPP Gostynin

reklama
reklama
Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

reklama
Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy
reklama
reklama