Księża : Policjanci 2:6 /1:5/

Księża : Policjanci 2:6 /1:5/ - Zdjęcie główne

WydarzeniaMimo nienajlepszej pogody, ten niezwykły mecz odbył się w obecności około 800 widzów. Przed meczem i zaraz po zaczęło mocno padać. Pogodę "zamówił" jednak ksiądz Jan Dobrodziej, pomysłodawca meczu.Mecz otworzyli: ksiądz Dobrodziej, który wystąpił dzisiaj jako Zorro oraz Komendant Powiatowy Policji Krzysztof Michalski. Nad całością czuwał prezydent miasta Kutno Zbigniew Burzyński, który ufundował dla zwycięzców okazały puchar.

W pierwszej połowie zdecydowaną przewagę mieli policjanci, którzy zaaplikowali duchownym 5 bramek. Księża odpowiedzieli tylko jednym trafieniem, ale zyskali sobie sympatię publiczności. W przerwie meczu odbyła się zbiórka datków na Kutnowskie Hospicjum. Hojność zgromadzonych na stadionie kibiców była bardzo duża. Uzbierano ponad 1000 zł.

Druga połowa meczu miała zdecydowanie bardziej wyrównany przebieg. Księża wyszli na nią bardzo zmotywowani, natomiast policjanci jakby zadowolili się wysokim prowadzeniem. Nie pomogły liczne "spowiedzi", do jakich wzywani byli policjanci. Druga połowa zakończyła się wynikiem remisowym 1:1, a cały mecz zwycięstwem policjantów 6:2.

Nie pomogła też księżom akcja, jaką zmuszeni byli przeprowadzić policjanci na 3 minuty przed końcem meczu. Na bieżnię na sygnale wjechał wóz policyjny i zabrał z boiska trzech policjantów, podobno musieli udać się na bardzo ważną akcję. Mimo gry w osłabieniu wynik nie uległ zmianie i policjanci wygrali 6:2.

Mecz cieszył się bardzo dużym zainteresowaniem kutnian. Jest to kolejny dowód na to, że mieszkańcy naszego miasta oczekują na takie imprezy.