Reklama

Reklama

Kto przebuduje Morcinka w Kutnie? Miasto wybrało najlepszą ofertę

Opublikowano: pt, 4 cze 2021 05:00
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wydarzenia Ratusz wybrał najkorzystniejszą ofertę na remont ulicy Morcinka w Kutnie. W przetargu brano pod uwagę trzy oferty.

Reklama

Wszystkie oferty opiewały na kwoty niższe od tej, którą na realizację inwestycji był gotów przeznaczyć magistrat (1,3 mln).

Firma MCC S.A. z Chodcza to zadanie wyceniła na ponad 940 tysięcy, a BMB Budownictwo z Gostynina – ponad 965 tysięcy.

Najniższą cenowo ofertę złożyło konsorcjum firm Trakt z Woźniakowa i Hydrobud z Leszczynka. Mowa o około 838 tysiącach złotych. To właśnie wspomniane konsorcjum wykona tę inwestycję.

O remoncie ulicy Morcinka w Kutnie pisaliśmy m.in. TUTAJ. Przypomnijmy - prawie na całej długości ulicy istnieje dwustronny chodnik z płyt betonowych oddzielony od jezdni pasem zieleni. Posesje położone wzdłuż ul. Morcinka połączone są z jezdnią za pośrednictwem zjazdów.

W dokumentacji stwierdzono, że nawierzchnia bitumiczna na całym odcinku jest zużyta, wymaga frezowania i nowej warstwy ścieralnej. Na całej długości nawierzchnia ma oznaki spękań odbitych.

Czytaj także: W powiecie kutnowskim pojawi się wyjątkowe miejsce dla dzieci? Jest na to szansa

Czego ma dotyczyć sama przebudowa? W zakresie inwestycji znajdzie się wymiana nawierzchni jezdni i wymiana nawierzchni chodników. Wymienione zostaną także krawężniki i zjazdy do posesji.

- Jezdnia zostanie frezowana i położona na niej nowa nawierzchnia bitumiczna. Nawierzchnia chodników oraz zjazdów do posesji zostanie wymieniona na nową nawierzchnię z kostki betonowej – czytamy w dokumentacji.

Po ulicy Morcinka nie odbywa się ruch pojazdów komunikacji zbiorowej i takie rozwiązania nie są planowane w przyszłości. Ulica Morcinka ma obsługiwać przede wszystkim ruch lokalny mieszkańców posesji położonych wzdłuż ulicy oraz z najbliższej okolicy.

Czytaj także: Procesja Bożego Ciała w centrum Kutna. Wierni przeszli wokół kościoła

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (4)
 • 5 miesięcy temu | ocena +1 / -0

  oko

  będą usuwać drzewa - po cichu.

 • 5 miesięcy temu | ocena +0 / -0

  Obywatel z Akacjowej

  Niech włodarze przyjadą na ulice Akacjowa w Kutnie i zobaczą która ulice należało by wcześniej zrobić...już ja robią od 8 lat!!!

 • 5 miesięcy temu | ocena +2 / -2

  Ja

  No to trzymajcie się ludzie i pilnujcie się. Uważajcie na zawieszenia Waszych samochodów, bo studzienki będą Was atakowały jak na Łęczyckiej

 • 5 miesięcy temu | ocena +6 / -1

  Mieszkaniec

  Mam nadzieję, że drzew nie usuną!