Nowa książka Martyny Górniak-Pełech
Martyna Górniak-Pełech ma na swoim koncie już jedną książkę poświęconą jej wielojęzycznym dzieciom. Pisaliśmy o niej m.in. w TYM ARTYKULE, a sama autorka o kulisach mówiła również w różnych mediach, w tym w TVN.
- Z olbrzymią przyjemnością pragnę poinformować o premierze mojej nowej książki. Jej tytuł to „Dzieci Wielojęzyczne. Sanki, pierogi i Pałac Kultury”. Podobnie jak pierwsza część, publikacja jest prawdziwą historią (nawet imiona bohaterów nie zostały zmienione). Tym razem jednak polskie dzieci nie wyjeżdżają w świat. One z tego świata wracają do Polski. Myślę, że to pierwsza tego typu publikacja w Polsce – mówi Martyna Górniak-Pełech.
Jak dodaje podobnie jak pierwsza część, zawiera ona wiele wskazówek dotyczących wielojęzyczności - utrzymanie języków obcych mieszkając w Polsce, czy bunt dzieci w stosunku do szkolnych lekcji języka angielskiego. Autorka książki podkreśla, że to problem znany emigrantom wracającym do kraju.
Publikacja Martyny Górniak-Pełech to też opis zderzenia z polskim systemem edukacyjnym, poszukiwania przyjaźni wśród polskich rówieśników, poczucia tożsamości i zanurzenia w polskiej kulturze.
"Czy polskość wypełni ich wielokulturowe serca dzieci?"
- Co więcej, to karty z mojego pamiętnika. Przemyślenia mamy, która po wielu lata wraca do Polski i w swoim kraju często czuje się jak imigrantka – komentuje Martyna Górniak-Pełech.
Książkę z autografem możecie zakupić na stronie internetowej autorki. Jest również dostępna we wszystkich księgarniach internetowych.
Serdecznie zachęcamy do zakupu tej publikacji i zapewniamy, że postaramy się o dłuższy wywiad z Martyną Górniak-Pełech :)
Poniżej mała zachęta do kupna tej pozycji.
- Ta historia wydarzyła się naprawdę. Wychowane na maleńkiej maltańskiej wyspie, wśród palm, statków i plaż, pakują się i przylatują do Warszawy, gdzie zaczynają swoje nowe życie. Szepczą do liści, tańczą w deszczu, szukają pączków na drzewach i zaliczają swój pierwszy upadek na lodzie. Polskie dzieci, które nigdy nie mieszkały w swojej ojczyźnie. Widzą Polskę zupełnie innymi oczami, kolorują ją na swój sposób. Czy spodoba im się osiedlowa szkoła? Czy odnajdą tu nowych przyjaciół? Czy polskość wypełni ich wielokulturowe serca? Czym je zaskoczy kraj, znany tylko z opowieści rodziców?
Komentarze (0)
Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.