Reklama

Reklama

Kutno chce wprowadzić Kartę Mieszkańca. Skorzystają na niej tysiące osób

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Kutno chce wprowadzić Kartę Mieszkańca. Skorzystają na niej tysiące osób - Zdjęcie główne

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wydarzenia Już na najbliższej sesji Rady Miasta Kutno podjęta zostanie decyzja w sprawie wprowadzenia Karty Mieszkańca. Program zostałby wdrażany od początku 2023 roku i zakłada wiele przywilejów dla kutnian. Co ma na celu? O jakich profitach mowa? Jakie warunki muszą spełniać mieszkańcy, aby móc z nich korzystać?

Reklama

Temat Karty Mieszkańca został poruszony na wczorajszej konferencji w Urzędzie Miasta. 

- Karta Mieszkańca to rozwiązanie, które jest stosowane w bardzo wielu miastach, przede wszystkim z myślą o tym, aby ściagać mieszkańców, poprawiać bilans demograficzny, aby mieszkańcy ze względu na to, co miasto oferuje, chcieli tutaj mieszkać - wyjaśniał wiceprezydent Zbigniew Wdowiak - Karta Mieszkańca umożliwi taką sytuację, że ci którzy łożą w decydującym stopniu na utrzymanie tej infranstruktury, będą mieli pewne profity. Bo przecież mieszkańcy Łowicza, czy Łęczycy, którzy tu przyjadą, to oni nie ponoszą na co dzień kosztów funckjonowania tychże obiektów. I stąd właśnie idea karty mieszkańca - podkreślał zastępca prezydenta.  

Mowa m.in. o Aquaparku, KDK, muzeum i innych instytucjach kultury. Karta Mieszkańca pozwalałaby na to, aby każdy, kto jest w jej posiadaniu, mógł przynajmniej raz skorzystać z usług danego obiektu. Inne przywileje, to chociażby ulgi dla parkujących w Strefie Płatnego parkowania oraz dla pasażerów MZK.

Beneficjentami Karty Mieszkańca mogą być osoby zameldowane w mieście róż oraz osoby, które rozliczają PIT w urzędzie Skarbowym w Kutnie. Zdaniem Zbigniewa Wdowiaka, Karta Mieszkańca pozwoli na zwiększenie poczucia tożsamości i identyfikacji z miastem. 

- Uruchamiamy od stycznia w zespole Wydziału Kultury, Promocji i Rozwoju Miasta dział, który będzie zajmował się wdrażaniem Karty Mieszkańca. Zakładamy, że w połowie roku ten system będzie uruchomiony i sukcesywnie będzie wprowadzany - zapowiada wiceprezydent.  

Uchwała w sprawie wdrożenia Karty Mieszkańca będzie podejmowana na najbliższej sesji rady miasta, która odbędzie się 20 grudnia. Początek obrad o godz. 10:00. 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)
Wczytywanie komentarzy