Reklama

Reklama

Kutno planuje trzy wielkie inwestycje za ponad 70 milionów! Mają w tym pomóc fundusze z Polskiego Ładu

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: archiwum KCI

Kutno planuje trzy wielkie inwestycje za ponad 70 milionów! Mają w tym pomóc fundusze z Polskiego Ładu - Zdjęcie główne

Miasto chce pozyskac fundusze m.in na budowę wiaduktu łączącego miasto ze strefą ekonomiczną | foto archiwum KCI

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wydarzenia Wiadukt łączący Kutno ze strefą ekonomiczną, tereny rekreacyjne nad Ochnią i budowa odgałęzienia ul. Intermodalnej. To właśnie te projekty chce zrealizować Kutno za pieniądze pozyskane w ramach Polskiego Ładu. Wnioski o dofinansowanie zostały już złożone.

Reklama

Kutno ubiega się o dofinansowanie inwestycji w ramach Rządowego Funduszu Polski Ład: Program Inwestycji Strategicznych. W czasie pierwszego naboru złożono trzy wnioski: 

  1. Budowa wiaduktu nad torami PKP w Kutnie, łączącego drogi krajowe nr 60 i 92 (przewidywana wartość 41 mln zł),
  2. Budowa infrastruktury turystyczno - rekreacyjnej i sportowej w dolinie rzeki Ochni na terenie miasta Kutno (przewidywana wartość 27 mln zł),
  3. Budowa odgałęzienia ulicy Intermodalnej w Kutnie wraz z infrastrukturą towarzyszącą (przewidywana wartość 4 mln zł).

 

Jak podkreśla prezydent Kutna, Zbigniew Burzyński, najważniejszy w tej chwili jest wniosek dotyczący budowy wiaduktu. 

- Szczególnie w ostatnim czasie odczuwamy te utrudnienia wszyscy, kiedy są przebudowywane wiadukty na ul. Józefów i  Troczewskiego. Trwała również przebudowa skrzyżowania ul. Sklęczkowskiej, Łąkoszyńskiej i Bohaterów Walk pod Kutnem. Budowa tego wiaduktu ułatwi przemieszczanie się, dojazd do pracy mieszkańców, którzy pracują w dzielnicy przemysłowej Sklęczki, jak również dojazd do węzła autostradowego A1. Jest to bardzo ważna dla nas inwestycja i od czasu kiedy został zamknięty przejazd kolejowy na ul. Grunwaldzkiej bardzo brakuje w tym miejscu nowej przeprawy nad torami - podkreśla prezydent Zbigniew Burzyński.

Wiadukt miałby przebiegać nad torami PKP w Kutnie i łączącyć drogi krajowe nr 60 i 92. Projekt przewiduje modernizację ul. Grunwaldzkiej na odcinku od ronda im. R. Dmowskiego do skrzyżowania z ul. Zieloną, a także budowę ronda w ul. Sklęczkowskiej. Inwestycja pozwoli na lepsze skomunikowanie miasta z dzielnicą przemysłową Sklęczki.

Kolejny projekt zakłada budowę infrastruktury turystyczno - rekreacyjnej i sportowej nad Ochnią. 

- Planowane jest wykonanie rosarium, pawilonu informacji turystycznej, ścieżki pieszo-rowerowej o długości ok. 6 km, pieszo - rowerowych szlaków turystycznych oraz plaży z boiskami do siatkówki plażowej. Inwestycja obejmuje również budowę skateparku i pumptracku – zaznacza kutnowski magistrat. 

Wreszcie ostatnia planowana inwestycja to budowa odgałęzienia ulicy intermodalnej o długości ok. 1 km, która ma zwiększyć system dróg lokalnych, dojazdowych, obsługujących tereny Podstrefy Kutno ŁSSE oraz udostępnić nowe tereny inwestycyjne w strefie.

Rządowy Fundusz Polski Ład: Program Inwestycji Strategicznych ma na celu dofinansowanie projektów inwestycyjnych priorytetowych dla samorządów. Ma pobudzić inwestycje we wszystkich regionach Polski, wesprzeć rozwój przedsiębiorstw i poprawić warunki życia mieszkańców.

- Wnioski składane były do Prezesa Rady Ministrów za pośrednictwem Banku Gospodarstwa Krajowego, który przekaże zbiorczy raport do komisji w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów. Komisja ta przygotuje rekomendację, na podstawie której zostanie podjęta decyzja o przyznaniu dofinansowania - informuje magistrat. 

Nabór wniosków zakończył się 15 sierpnia br. Wpłynęło blisko 8 tys. wniosków na kwotę ponad 93 mld zł. W tym naborze na dofinansowanie inwestycji samorządów rząd przeznaczy 20 mld zł. 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)
Wczytywanie komentarzy