Reklama

Reklama

Kutno rozkwitnie kolejnymi różami. Przeprowadzono nasadzenia w centrum miasta

Opublikowano: pt, 12 lis 2021 08:00
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wydarzenia Wszystko wskazuje na to, że w przyszłych sezonach Kutno będzie jeszcze bardziej różane. To za sprawą niedawnej wymiany i uzupełnienia roślin na istniejących już rabatach w centrum miasta. O sprawie poinformowało Biuro Zieleni Miejskiej.

Reklama

Biuro Zieleni Miejskiej poinformowało o przeprowadzonym uzupełnieniu i wymianie roślin na rabatach w centrum miasta, a także o zakupie róż z gołym korzeniem, które już wkrótce będą cieszyć nasze oczy rozwiniętymi kwiatami. Gdzie dokładnie prowadzono nasadzenia?

- W ramach działań wymieniliśmy róże na jednej z rabat nad stawem, a na kolejnych rabatach w parku zostały usunięte stare, przemarznięte sadzonki. Dodatkowo uzupełniliśmy róże w gazonach na Placu Piłsudskiego, ul. Jana Pawła, Rondzie Solidarności i 3 Maja – zaznacza Biuro Zieleni Miejskiej. 

Warto podkreślić, że róże to nie jedyne rośliny, w które zaopatrzyli się przeprowadzający akcję. Jak podkreślają, w rabatach nie zabraknie także żurawek czy tulipanów. 

- W Parku Traugutta dosadziliśmy żurawki na rabacie „po pomniku”, a rabatę dla owadów wzbogaciliśmy o kolejne gatunki (przetaczniki i jeżówki). W parku wysadziliśmy także 40 cebul tulipanów botanicznych, 150 tulipanów klasycznych i 300 cebul cebulicy syberyjskiej – informuje Biuro Zieleni Miejskiej. 

Dodajmy, że nie tak dawno pisaliśmy o innej inicjatywie Biura Zieleni Miejskiej. Chodzi o drewnianą konstrukcję, która pojawiła się na stawie w Parku Traugutta i wzbudziła spore zaciekawienie mieszkańców. Biuro poinformowało wówczas, że jest w trakcie przygotowywania niewielkiego sektora pod rośliny wodne nad stawem w parku Traugutta.

- Ze względu na obecność w stawie ryb roślinożernych, musieliśmy odgrodzić niewielki fragment z lustra wody (wcześniejsze próby sadzenie makrofitów, nie powiodły się). W sektorze wysadzone zostanie ponad 100 kosaćców żółtych oraz kilkanaście strzałek wodnych. Jeżeli uda się utrzymać rośliny, w kolejnym sezonie planujemy kolejne nasadzenia.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE