Reklama

Reklama

Kutnowscy policjanci walczą z piratami drogowymi w ostatnie dni wakacji: „Nie będziemy stosować taryfy ulgowej”

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: KPP w Kutnie

Kutnowscy policjanci walczą z piratami drogowymi w ostatnie dni wakacji: „Nie będziemy stosować taryfy ulgowej” - Zdjęcie główne

Kutnowscy policjanci walczą z piratami drogowymi w ostatnie dni wakacji | foto KPP w Kutnie

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wydarzenia Nieuchronnie zbliża się koniec wakacji, a na drogach obserwujemy wzmożony ruch. Kutnowscy policjanci apelują o ostrożność i rozwagę podczas ostatnich dni letniego wypoczynku. Pamiętajmy o zdrowym rozsądku i kulturze jazdy na drodze.

Reklama

Policyjne działania "Bezpieczne wakacje" potrwają do końca sierpnia. Tradycyjnie w trakcie ostatnich dni wakacji, a w szczególności ostatniego weekendu poprzedzającego rok szkolny na drogach przewiduje się zwiększony ruch zarówno zmotoryzowanych, jak i pieszych uczestników ruchu drogowego. 

- Najbliższy weekend wiąże się zarówno powrotami do domów jak również z ostatnimi wyjazdami na krótki wypoczynek. Niech te ostatnie dni wakacji będą bezpieczne dla wszystkich uczestników ruchu drogowego – apelują kutnowscy funkcjonariusze.

W trakcie działań policjanci skoncentrują swoją uwagę na kierowcach przekraczających dozwoloną prędkość i na tych, którzy podejmą się ryzykownych manewrów. Wobec osób w rażący sposób naruszających zasady bezpieczeństwa funkcjonariusze nie będą stosować taryfy ulgowej. Zadaniem priorytetowym policjantów ruchu drogowego jest również wyeliminowanie z ruchu kierowców, którzy zdecydują się aby wsiąść za kierownicę po alkoholu.

- Podróżując pojazdem nie zapominajmy o tym, że na drodze nie jesteśmy sami. Zadbajmy o bezpieczeństwo własne i pozostałych uczestników ruchu drogowego. Nie zapominajmy przy tym o osobach które przewozimy – dopilnujmy, aby każdy z pasażerów miał zapięte pasy bezpieczeństwa, a dzieci były przewożone w fotelikach ochronnych – dodają policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Kutnie.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE