Reklama

Reklama

Kutnowska policja ostrzega przed oszustami. Apelują do młodych osób

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor: | Zdjęcie: poglądowe

Kutnowska policja ostrzega przed oszustami. Apelują do młodych osób - Zdjęcie główne

Kutnowska policja ostrzega przed oszustami działającymi metodą "na wnuczka" | foto poglądowe

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wydarzenia Policjanci przypominają, że wystarczy jeden telefon, by potwierdzić wiarygodność rozmówcy i nie stać się ofiarą przestępstwa. Pamiętajmy o tym, że funkcjonariusze Policji nigdy nie dzwonią z żądaniem przekazania im pieniędzy, nie proszą o podanie numerów kart czy numerów PIN. Nigdy również nie informują przez telefon o szczegółach swoich działań.

Reklama

- Pamiętaj o tych zasadach! Jakie są cechy charakterystyczne tego typu oszustw i co zrobić, żeby nie dać się zmanipulować ? Policja nigdy nie informuje o prowadzonych sprawach telefonicznie – odłóż słuchawkę, nic Ci za to nie grozi. Policja nigdy nie żąda przekazania pieniędzy, cennych rzeczy i prywatnych haseł czy loginów – jeśli ktoś do Ciebie zadzwoni w tej sprawie – odłóż słuchawkę - podkreśla kom. Edyta Machnik, oficer prasowy KPP w Kutnie.

Po zakończeniu rozmowy telefonicznej z rzekomym policjantem, zadzwoń pod numer 112 oraz skontaktuj się z rodziną, informując ich o całej sytuacji.

Policja apeluje zwłaszcza do osób młodych - informujmy naszych rodziców i dziadków o tym, że są osoby, które mogą chcieć wykorzystać ich życzliwość.

- Powiedzmy im jak zachować się w sytuacji, kiedy ktoś zadzwoni do nich z informacją, że jest policjantem a Pan/Pani bierze udział w „tajnej akcji”. Zwróćmy uwagę na zagrożenie osobom starszym, o których wiemy, że mieszkają samotnie - przypomina kutnowska policja

info: KPP w Kutnie

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)
Wczytywanie komentarzy