reklama
reklama

Kutnowska policja przypomina: chcesz zgłosić przestępstwo? Nie musisz przychodzić do komendy

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: poglądowe

Kutnowska policja przypomina: chcesz zgłosić przestępstwo? Nie musisz przychodzić do komendy - Zdjęcie główne

. | foto poglądowe

reklama
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wydarzenia W związku z rozszerzonymi od 27 marca zasadami bezpieczeństwa przypominamy o możliwości zgłoszenia przestępstwa lub wykroczenia on line. Nie musisz przychodzić do komendy! Możesz to zrobić przesyłając stosowną informację najlepiej pocztą tradycyjną lub alternatywnie pocztą elektroniczną.
reklama

Aby Ci pomóc policjanci opracowali wzór takiego pisma. W poszczególnych polach wpisz odpowiednie informacje. Gotowe pismo (wraz z załącznikami) wyślij na adres pocztowy komendy lub komisariatu. Pamiętaj, że możesz to zrobić również drogą elektroniczną. Adresy e-mail znajdziesz na stronie internetowej KPP Kutno

Komenda Wojewódzka Policji w Łodzi opracowała wzór formularza „informacji o przestępstwie/wykroczeniu”, który pokrzywdzony może przekazać  do jednostki Policji  bez konieczności, na tym etapie, bezpośredniego kontaktu.

JAK TO ZROBIĆ?

PRIORYTET TO - pocztą po jego uprzednim wypełnieniu, wydrukowaniu i opatrzeniu własnoręcznym podpisem,

ALTERNATYWA TO - pocztą elektroniczną  na adres email: dyzurny@kutno.ld.policja.gov.pl  po jego wypełnieniu bez własnoręcznego podpisu.

Takie rozwiązanie umożliwi funkcjonariuszom Policji zaplanowanie dalszych działań, przy minimalizacji ryzyka epidemiologicznego.

Pozwoli na poinformowanie zgłaszającego o terminie niezwłocznej weryfikacji informacji wstępnej i formalnego przyjęcia od niego zawiadomienia o przestępstwie w taki sposób, aby uniknąć jednoczesnej obecności wielu osób (interesantów) w siedzibie jednostki Policji, oczekujących na przyjęcie od nich zawiadomień lub załatwienia innych spraw.

Sprawdzenie, przed zaplanowaniem terminu czynności - przy wykorzystaniu zawartych w informacji wstępnej danych teleadresowych – czy nie zachodzą okoliczności wskazujące, iż osoba kierująca informację o przestępstwie jest osobą zaliczoną do grupy wzmożonego ryzyka epidemiologicznego.            

Oczywiście nadal w jednostce Policji będą przyjmowane protokolarnie ustne zawiadomienia o przestępstwie tylko w przypadkach dotyczących najpoważniejszych przestępstw, gdzie zwłoka w złożeniu zawiadomienia  mogłaby skutkować utratą śladów i dowodów.

Niezbędne do pobrania dokumenty w wersji elektronicznej znajdziesz tutaj - KLIK

 

 

 

reklama
reklama
Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

reklama
Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy
reklama
reklama