Kutnowskie drużyny grały w AGRO 7

Kutnowskie drużyny grały w AGRO 7 - Zdjęcie główne

WydarzeniaW dniach 17-19 luty 2006 w przepięknie położonym Ośrodku Szkoleniowym "Knieja" nad jeziorem rajgrodzkim odbył się III Halowy Turniej Piłki Nożnej o Puchar Przechodni Grupy „AGRO 7”. Region kutnowski reprezentowały drużyny: Expomu Krośniewice oraz Rolmaszu Kutno.W zawodach wzięło udział 7 drużyn złożonych z przedstawicieli-pracowników firm branży rolniczej zrzeszonych w Grupie „Agro 7”. Zawody zorganizował POM Augustów ubiegłoroczny zwycięzca, który zdetronizował w krośniewickiej hali sportowej Expom Krośniewice (pierwszego historycznego zwycięzcę).

Turniej w Rajgrodzie poświęcony był tragicznie zmarłemu prezesowi POM-u Augustów – Markowi Roszkowskiemu, uczestnicy zawodów rozpoczęli turniej od minutą ciszy ku jego pamięci. O miano najlepszej drużyny rywalizowały firmy: POM Augustów, Expom Krośniewice, Araj Kąty Wrocławskie, Rolmasz Kutno, Metaltech Mirosławiec, Unia Grudziądz oraz Esjot Wałcz.

Zawody odbywały się w malowniczej scenerii jeziora rajgrodzkiego, nad którym położony jest Ośrodek Szkoleniowo–Wypoczynkowy „Knieja” dysponujący świetnym zapleczem techniczno-rekreacyjnym. Oprócz własnej pełnowymiarowej hali sportowej położonej dysponuje siłownią, sauną, boiskami do koszykówki, kortem tenisowym, wszystko to umiejscowione w bajecznej scenerii pojezierza augustowskiego.

W tak komfortowych warunkach stoczono 21 zaciętych meczów halowej piłki nożnej o wspaniały puchar przechodni „Grupy Agro 7”. Mecze rozgrywano systemem każdy z każdym, czas trwania meczu to 2x10 minut, 4 kolejki spotkań rozegrano w sobotę (18.II) , a pozostałe 2 kolejki decydujące o końcowej klasyfikacji w niedziele 19 lutego.

Zawody sędziowali: Cezary Smoleński oraz Szymon Śliwiński. Obsługę medyczną zapewniły urocze panie: Krystyna Waszczuk (lekarz) oraz Łucja Chorodańska (pielęgniarka), które czuwały nad zdrowiem wszystkich zawodników. Zawody na stanowiskach komentatorskich prowadzili: Paweł Olszewski oraz gościnnie Robert Nowak.

Rywalizacja była bardzo zacięta, do ostatniego meczu nie było wiadomo kto zajmie 3 pierwsze miejsca na podium. Jedynie POM Augustów zapewnił sobie puchar w przedostatniej kolejce, natomiast o miejsce 2 do końca rywalizowały Metaltech, Araj oraz Rolmasz. Araj zapewnił sobie conajmnej 3 miejsce pokonując w bezpośrednim spotkaniu Rolmasz Kutno i liczył na korzystny wynik ostatniego meczu turnieju: Metaltech – Expom. Zwyciężając 3 – 0 Metaltech rozwiał wszelkie wątpliwości i z 13 punktami zajął 2 miejsce. Największą niespodzianką Turnieju była postawa Unii Grudziądz, która
w meczu numer 19, jako jedyna urwała punkty zwycięzcy remisując z Pom-em Augustów 2 – 2 mimo, iż do przerwy przegrywała 0 – 2 !!!