Reklama

Reklama

Kutnowskie firmy świętują. To pierwsze takie wydarzenie w historii naszego miasta [ZDJĘCIA/WIDEO]

Opublikowano:
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wydarzenia W pawilonie wystawienniczym na Placu Wolności odbyła się konferencja prasowa poświęcona Dniu Przedsiębiorcy. Wzięli w niej udział m.in. przedstawiciele samorządu miejskiego.

Reklama

W konferencji uczestniczył prezydent Kutna Zbigniew Burzyński, jego zastępca Jacek Boczkaja, przewodniczący rady miasta Mariusz Sikora, prezes Agencji Rozwoju Regionu Kutnowskiego Mariola Grodnicka. Kutnowskich przedsiębiorców reprezentowała Anna Stańdo-Iwanowska, współwłaściciel firmy Medest i jednocześnie członek zarządu krajowego Stowarzyszenia Inicjatywa Firm Rodzinnych.

Co będzie działo się w Kutnie?

Dzień Przedsiębiorcy funkcjonuje w naszym kraju od 2016 roku. Jego celem jest m.in. popularyzacja wiedzy o przedsiębiorczości, a także docenienie samych przedsiębiorców za ich wkład w rozwój Polski.

Mariola Grodnicka mówiła, że w tym roku w Kutnie pierwszy raz będzie obchodzony Dzień Przedsiębiorcy. Z pomysłem uczczenia tego dnia w polskich miastach wyszło Stowarzyszenie Inicjatywa Firm Rodzinnych. W akcji bierze udział także Związek Miast Polskich. W projekcie uczestniczy ponad 100 miast.

- W wielu miastach odbywają się wydarzenia dedykowane przedsiębiorczości i przedsiębiorcom. W Kutnie przygotowaliśmy wystawę, która łączy wątki historyczne z wątkiem działalności obecnie kontynuowanej przez przedsiębiorstwa – mówił Mariola Grodnicka.

Wystawę można oglądać od dziś do końca tygodnia w pawilonie wystawienniczym na Placu Wolności. Dzięki niej mieszkańcy naszego miasta mogą zapoznać się z rozwojem wielu branż w Kutnie. W planach jest by w kolejnych latach na wystawie prezentowano dorobki i historię kolejnych firm.

W nadchodzącym roku zostanie również przygotowany cykl programów telewizyjnych, który będzie nawiązywał do rozwoju kutnowskiej przedsiębiorczości.

- Po zakończeniu wystawy zdjęcia będą publikowane w mediach społecznościowych. Bardzo dziękuję bibliotece i muzeum regionalnemu za udostępnienie swoich zbiorów – podkreślała prezes ARRK.

24 czerwca odbędzie się kolejne wydarzenie – śniadanie biznesowe. Agencja wspólnie z władzami miasta przez tydzień będzie udostępniać dane dot. przedsiębiorczości zebrane przez Związek Miast Polskich.

"Potrafimy przezwyciężać trudności"

- Bardzo dobrze, że Dzień Przedsiębiorcy został ustanowiony. To okazja do zaprezentowania dokonań przedsiębiorców, ich osiągnięć. Większość kojarzy działalność gospodarczą z dużymi zakładami, a to nie do końca tak. Trzeba pamiętać, że w Kutnie prawie 7 proc. mieszkańców zajmuje się prowadzeniem swoich biznesów – mówił Zbigniew Burzyński.

- Wiemy jak wielką rolę odgrywają przedsiębiorcy w społeczności lokalnej. Podstawą jest budowa dobrego klimatu. Dobry grunt, dobry klimat i współpraca przynoszą wymierne efekty. Sam kiedyś prowadziłem działalność gospodarczą i wiem, że nie jest to lekki kawałek chleba – zaznaczał Mariusz Sikora.

Anna Stańdo-Iwanowska dodała, że współpraca na linii przedsiębiorcy-samorząd miejski jest bardzo ważna, podobnie jak współpraca z takimi instytucjami jak Agencja Rozwoju Regionu Kutnowskiego.

- Jesteśmy bardzo pracowici, potrafimy pracować ciężko po kilkanaście godzin na dobę. Potrafimy przezwyciężać trudności – mówiła A. Stańdo-Iwanowska.

Więcej w poniższym materialne wideo. W galerii znajdują się m.in. zdjęcia ze wspomnianej wystawy.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)
Wczytywanie komentarzy