Lekkoatleci startowali na mistrzostwach w Kielcach

Lekkoatleci startowali na mistrzostwach w Kielcach - Zdjęcie główne

WydarzeniaW minioną sobotę trójka najlepszy lekkoatletów Uczniowskiego Klubu Sportowego „Dziewiątka” kategorii młodzik wzięła udział w Mistrzostwach Makroregionu Centralnego w Kielcach. Impreza ta była jednocześnie eliminacją do Lekkoatletycznych Mistrzostw Polski Młodzików (Mały Memoriał Janusza Kusocińskiego), które w dniach 01 – 02.10.2011 r. odbędą się także na stadionie Kieleckiego Klubu Lekkoatletycznego.Świetną formę na dwa tygodnie przed mistrzowską imprezą utrzymuje nasz najlepszy młodzik Rafał Ewkowski, który wywalczył tytuł mistrza makroregionu w biegu na 110 m ppł. z czasem 16,35 s. – Uzyskany wynik jest nowym rekordem życiowym Rafała i dziesiątym wynikiem w Polsce w tej kategorii wiekowej – komentuje Jacek Kudła, trener UKS.

Równolegle z biegiem płotkarskim był rozgrywany męski konkurs skoku w dal, którym Rafał Ewkowski zdobył srebrny medal skacząc na odległość 596 cm (rekord życiowy zawodnika wynosi 613 cm i jest siódmy wynikiem w kraju w kategorii młodzików).

Medal brązowy na tej imprezie wywalczyła Wiktoria Leszczyńska, która w biegu finałowym na 100 m uzyskała czas 13,39 s (rekord życiowy zawodniczki wynosi 13,30 s. Wcześniej Wiktoria startowała w eliminacjach 100 m (wygrała swoją serię w czasie 13,42 s i w biegu na 300 m ppł. w którym zajęła 10 miejsce z wynikiem 53,21 s).

Startujący także w biegu na 300 m ppł. Piotr Kowalski wywalczył siódme miejsce pokonując dystans w czasie 49,62 s.

– Piotrek startował w trakcie choroby i kuracji antybiotykowej, Wiktoria w piątek brała udział w szkolnych zawodach w biegach przełajowych, a konkurs skoku w dal Rafała, w którym mógł walczyć o zwycięstwo był rozgrywany od razu po jego zwycięskim biegu na 110 m przez płotki. Gdyby nie te niuanse wyniki były by jeszcze lepsze – dodaje J. Kudła.

zdjęcia: UKS "Dziewiątka"