Reklama

Reklama

Listy gończe za oszustami. Tych ludzi szuka kutnowska policja [ZDJĘCIA]

Opublikowano:
Autor:

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wydarzenia Policjanci Komendy Powiatowej Policji w Kutnie szukają kilku osób za oszustwa. Część z nich na swoich kontach ma również inne przestępstwa.

Reklama

Policjanci z Kutna na podstawie wystawionych listów gończych poszukują kilkudziesięciu osób, które na swoich kontach mają różnorodne przestępstwa. Znajdziemy tam rozboje, kradzieże, kradzieże z włamaniem, podrabianie dokumentów, przestępstwa narkotykowe, czy oszustwa.

Dziś skupiamy się na ostatniej z wymienionych grup. Funkcjonariusze kutnowskiej jednostki szukają 10 osób, które dopuściły się oszustw. Niektórzy na swoich kontach mają także inne czyny zabronione.

W galerii znajdziesz zdjęcia i personalia osób poszukiwanych za oszustwa podane przez Komendę Powiatową Policji w Kutnie na podstawie wystawionych listów gończych.

Osoby które posiadają informację na temat miejsca pobytu osoby poszukiwanej proszone są o kontakt z Komendą Powiatową Policji w Kutnie, ul. Toruńska 14 lub telefonicznie.

Do przestępstwa oszustwa odnosi się artykuł 286 Kodeksu Karnego. Jak czytamy:

§ 1. Kto, w celu osiągnięcia korzyści majątkowej, doprowadza inną osobę do niekorzystnego rozporządzenia własnym lub cudzym mieniem za pomocą wprowadzenia jej w błąd albo wyzyskania błędu lub niezdolności do należytego pojmowania przedsiębranego działania, podlega karze pozbawienia wolności od 6 miesięcy do lat 8.

§ 2. Tej samej karze podlega, kto żąda korzyści majątkowej w zamian za zwrot bezprawnie zabranej rzeczy.

§ 3. W wypadku mniejszej wagi, sprawca podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 2.

§ 4. Jeżeli czyn określony w § 1-3 popełniono na szkodę osoby najbliższej, ściganie następuje na wniosek pokrzywdzonego.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)
Wczytywanie komentarzy