Reklama

Reklama

Łowcy burz ostrzegają województwo i powiat kutnowski. Będzie bardzo zimno, możliwe śnieżyce

Opublikowano:
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wydarzenia Tak chłodnych dni jeszcze tej zimy nie było. Mieszkańcy województwa łódzkiego muszą liczyć się z temperaturą sięgającą nawet -20 stopni Celsjusza. Serwis „Łowcy Burz Łódzkie” wydał ostrzeżenie drugiego stopnia dla wszystkich powiatów, w tym dla powiatu kutnowskiego.

Reklama

„Łowcy Burz Łódzkie” podkreślają, że w ciągu najbliższych kilkudziesięciu godzin temperatury drastycznie spadną. Jak opisują na swoim facebooku:

  • Noc 15/16 stycznia oraz jutrzejszy dzień - temperatury utrzymają się na poziomie od -8 do -12 stopni Celsjusza. Warunki będą więc porównywalne do minionej nocy. Lokalnie, przy samym gruncie, może być nieznacznie zimniej. Jutrzejszego dnia powrócą temperatury -4, -5 stopni.
  • Noc 16/17 stycznia oraz niedziela 17.01 - od sobotniego wieczoru temperatura zacznie ponownie spadać. W niedzielę nad ranem możliwe są temperatury z przedziału -15; -20 stopni. W ciągu dnia TEMPERATURA NADAL BĘDZIE NISKA. Słupki rtęci nie wskażą więcej niż -12 stopni. To będzie najzimniejszy dzień tego incydentu. Ale to jeszcze nie koniec.
  • Noc 17/18 stycznia - bez wątpienia najzimniejsza noc od dłuższego czasu. W niedzielę po zapadnięciu zmroku temperatury mogą już osiągać -20 stopni I STALE SPADAĆ. Według najmniej optymistycznych szacunków (a na takie zawsze się trzeba przygotowywać) rekord wyniesie -27*C !!!

- W poniedziałkowy ranek niewiele lepiej, nadal do 20 kresek poniżej zera. Dzień 18 stycznia może zostać objęty aktualizacją dotyczącą długości trwania ostrzeżenia, jednak sytuacja póki co nie jest klarowna. Podsumowując, czekają nas bardzo zimne dni. Zachowajcie ostrożność, jeśli nie musicie, nie wychodźcie na długo na zewnątrz – apelują „Łowcy Burz Łódzkie”

Tak niskie temperatury są śmiertelnym zagrożeniem dla bezdomnych, którzy nie korzystają z pomocy noclegowni czy ogrzewalni i spędzają noce śpiąc na zewnątrz. Równie zagrożone są osoby będące pod wpływem alkoholu. Przy takich warunkach pogodowych należy pamiętać o zwierzętach, które przebywając dłuższy czas na zewnątrz bez odpowiedniego schronienia mogą nie przeżyć. Dziś kolejny apel o rozsądek i alarmowanie służb o zagrożeniach wystosowała kutnowska straż miejska, o czym pisaliśmy TUTAJ.

Kolejny ze znanych w Polsce łowców burz zauważa także, że w weekend w północnej, częściowo wschodniej, środkowej oraz południowej Polsce mogą wystąpić intensywne opady śniegu. Tak wynika z modeli numerycznych.

- Istnieje całkiem spore prawdopodobieństwo uformowania się śnieżnego frontu szkwałowego, objawiającego się intensywną śnieżycą z silnymi porywami wiatru, a nawet lokalnymi burzami śnieżnymi – ostrzega Grzegorz Zawiślak.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)
Wczytywanie komentarzy