Reklama

Reklama

Masz pomysł na ciekawe wydarzenie? Miasto wraca z konkursem, w puli ponad 100 tys. zł!

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: poglądowe/archiwum

Masz pomysł na ciekawe wydarzenie? Miasto wraca z konkursem, w puli ponad 100 tys. zł! - Zdjęcie główne

Masz pomysł na ciekawe wydarzenie? Kutno wraca z konkursem, w puli ponad 100 tys. zł! | foto poglądowe/archiwum

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wydarzenia Mieszkańcy Kutna po raz drugi będą mieć możliwość realizacji projektów w ramach Lokalnego Programu Mikrograntów. W tegorocznej edycji do wykorzystania będzie 111 tys. zł. To o ponad 30 tys. więcej niż w ubiegłym roku. O realizację swoich projektów mogą ubiegać się grupy mieszkańców (min. trzy osoby) oraz organizacje pozarządowe.

Reklama

Projekty mogą dotyczyć działań z zakresu: kultury, sztuki, ochrony dóbr kultury i dziedzictwa narodowego, promocji marki Kutna - miasta róż i projektów różanych, edukacji, ekologii, sportu i turystyki, ochrony i promocji zdrowia, profilaktyki uzależnień.

Wszelkich informacji na temat działania programu i ubiegania się o pieniądze na realizację projektów będzie można dowiedzieć się w trakcie specjalnych spotkań informacyjnych. Pierwsze już w czwartek 20, kwietnia w sali konferencyjnej UM Kutno (sala nr 328) o godzinie 16:00. Drugie w środę, 26 kwietnia również o godzinie 16:00, tym razem w Centrum Seniora przy ul. Wyszyńskiego 11.

Mikrogranty w Kutnie 2023 to program realizowany wspólnie przez Miasto Kutno, Sieć Wspierania Organizacji Pozarządowych SPLOT oraz przez Centrum Promocji i Rozwoju Inicjatyw Obywatelskich OPUS, finansowany z Budżetu Miasta Kutno. Jego celem jest zwiększenie zaangażowania mieszkańców Kutna i organizacji pozarządowych w życie publiczne miasta.

Zgłoszone projekty powinny obejmować:

  • wydarzenia realizowane na rzecz miasta Kutna i jego mieszkańców,
  • inicjatywy pobudzające aktywność mieszkańców miasta, w szczególności młodzieży (od 11 do 18 roku życia) i seniorów (powyżej 60 roku życia),
  • projekty powinny być realizowane na terenie miasta Kutna i jego najbliższej okolicy.
 

Termin składania wniosków upływa 8.05.2023 r (poniedziałek) o godzinie 16.00. Okres realizacji projektów: od 15.06.2023 r. do 31.10.2023 r.

W konkursie mogą wziąć udział grupy mieszkańców (min. trzy osoby) oraz organizacje pozarządowe. Kwota mikrograntu to z kolei od tysiąca do czterech tysięcy złotych. Nie są wymagane wkłady własne (finansowe, osobowe, rzeczowe). Wnioski składane są wyłącznie w generatorze znajdującym się na stronie Operatora - Centrum Promocji i Rozwoju Inicjatyw Obywatelskich OPUS w zakładce Konkursy.

Przez cały czas trwania konkursu uczestnicy mogą liczyć na pomoc koordynatora i doradców Operatora programu - Centrum OPUS:

doradca Kutno - Anna Olejniczak: aolejniczak@opus.org.pl tel. 502 570 822
koordynator - Aleksandra Wasilewska: awasilewska@opus.org.pl  tel. 504 298 590
doradca - Zbigniew Grądys: zgradys@opus.org.pl   tel. 511 214 087.

Wszystkie dodatkowe informacje dotyczące Mikrograntów znajdują się na stronie Operatora.

Info: UM Kutno

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)
Wczytywanie komentarzy