Mecz w boskiej oprawie

Mecz w boskiej oprawie - Zdjęcie główne

WydarzeniaOkoło 700 osób obejrzało dzisiaj rewanżowy mecz w piłce nożnej, między reprezentacjami Księży i Obsługi Sakralnej Diecezji Łowickiej i Policjantami Powiatu Kutnowskiego, który odbył się na stadionie miejskim w Kutnie.Było to już trzecie spotkanie tych reprezentacji, lepsi okazali się przedstawiciele prawa, pokonując drużynę duchownych 2:1 (1:0) – Tu nie wynik jest ważny, tu chodzi przede wszystkim o zabawę, pokazanie się miastu, że nie tylko pełnimy służbę, ale też potrafimy się bawić – powiedział opiekun policjantów, komendant KPP w Kutnie, Krzysztof Michalski – Cieszy fakt, że dopisali kibice, pokazując, że w okolicy są najlepsi – dodał.

Od pierwszego gwizdka, spotkanie toczyło się środkowej strefie boiska, a obydwie drużyny z rzadka dochodziły do sytuacji strzeleckich. W 35 minucie kiks bramkarza księży wykorzystał Łukasz Wawrzyniak, posyłając piłkę do pustej siatki. Taki wynik utrzymał się do przerwy.

W przerwie meczu w serii rzutów karnych zmierzyli się główni pomysłodawcy tego meczu i opiekunowie swoich drużyn: ks. Jan Dobrodziej z parafii św. Jana Chrzciciela w Kutnie i komendant KPP w Kutnie, Krzysztof Michalski. Opatrzność była po stronie duchownego, który wygrał ten „mini-turniej” 1:0. Również w przerwie przeprowadzono zbiórkę na budowę pomnika Józefa Piłsudskiego, a komentator meczu, Jerzy Papiewski odczytał wiersze kutnowskiego poety, Henryka Czerwińskiego.

W drugiej odsłonie księża za wszelką ceną chcieli zmienić niekorzystny dla nich wynik, jednak to policjanci po golu Łukasza Wawrzyniaka w 55 minucie meczu, podwyższyli rezultat tego spotkania. W 66 minucie, po kapitalnej akcji księży – Sławomir Wasilewski trafił w słupek, kilkadziesiąt sekund później duchowni zdobyli kontaktowego gola, autorstwa Pawła Wiktorowskiego. Do końca meczu obie drużyny stworzyły jeszcze po kilka dogodnych sytuacji do zdobycia bramki, ale wynik nie uległ już zmianie.

Zwycięzcy otrzymali Puchar Przechodni Prezydenta Miasta Kutna, który wręczył wiceprezydent Zbigniew Wdowiak. Ozdobą spotkania była postawa księdza Jana Dobrodzieja, który żywiołowo reagował na boiskowe wydarzenia, przebrany za "górala".

Księża – Policjanci 1:2 (0:1) gole:księża:Paweł Wiktorowski 67. Policjanci: Łukasz Wawrzyniak - 35,55.

Księża: Antczak, Wasilewski, Minda, Cieślak, Sałkowski, Rutkowski, Cierpikowski, Sękal;ski, Bernat, Kierzkowski, Barlak, Paszkowski, Olszewski, Wiktorowski, Jankowski, Szymczak. Opiekun: Jan Dobrodziej.

Policjanci: Bieniek, Olszewski, Olczak, Nodzak, Wrzesiński, Kotkowski, Szalkowski, Mąkolski, Barabasz, Leszenicz, Koralewski, Wawrzyniak, Lepalczyk, Śmiałek, Żak. Opikun: Krzysztof Michalski.

Sędziowie: Główny: Mirosław Krzymiński. Liniowi: Paweł Szczepanik, Zbigniew Morawski.