reklama
reklama

Powstała interaktywna wirtualna mapa. Śladami Żydów w regionie kutnowskim

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: podglądowe

Powstała interaktywna wirtualna mapa. Śladami Żydów w regionie kutnowskim - Zdjęcie główne

Powstała interaktywna mapa. | foto podglądowe

reklama
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

WydarzeniaStowarzyszenie Grupa Przyjaciół „od jutra” z dumą ogłasza premierę interaktywnej wirtualnej mapy śladami Żydów regionu kutnowskiego. To innowacyjne przedsięwzięcie, realizowane w ramach projektu „Zachor znaczy pamiętaj!”, ma na celu nie tylko edukację, ale również ułatwienie turystom i mieszkańcom odkrywania bogatej historii żydowskiej tej części Polski.
reklama

Interaktywna mapa

Stowarzyszenie Grupa Przyjaciół „od jutra” opracowało interaktywną wirtualną mapę śladami Żydów regionu kutnowskiego.

Nowa strona internetowa, dostępna pod adresem www.kutnowskisztetl.pl, to niezwykle cenne narzędzie edukacyjne i turystyczne, zarówno dla mieszkańców powiatu kutnowskiego, jak i dla turystów odwiedzających te tereny.

Wszystko w ramach zadania publicznego „Zachor znaczy pamiętaj!”, dofinansowanego ze środków Budżetu Obywatelskiego Województwa Łódzkiego „ŁÓDZKIE NA PLUS” na 2024 rok.

reklama

Wirtualna mapa oferuje bogate zasoby historyczne i kulturowe dotyczące społeczności żydowskiej w Kutnie, Krośniewicach, Żychlinie i Dąbrowicach, a dostępna jest w języku polskim i angielskim.

To innowacyjne podejście do upamiętnienia historii Żydów w regionie ma na celu nie tylko edukację, ale także zachęcenie do eksploracji zapomnianych śladów ich obecności.

Zachęcamy wszystkich zainteresowanych historią Żydów w regionie do odwiedzenia strony www.kutnowskisztetl.pl, gdzie można znaleźć informacje, które będą nieocenioną pomocą podczas zwiedzania miast powiatu kutnowskiego.

reklama

Projekt nie mógłby się zrealizować bez wsparcia licznych partnerów.

Teresa Mosingiewicz, prezes Stowarzyszenia Grupa Przyjaciół „od jutra”  oraz Bożena Gajewska, koordynatorka zadania publicznego „Zachor znaczy pamiętaj!” gorąco dziękują Miejskiej i Powiatowej Bibliotece Publicznej im. Stefana Żeromskiego w Kutnie, Muzeum Pałacowi Saskiemu, Kutnowskiemu Domowi Kultury, Muzeum im. Jerzego Dunin-Borkowskiego w Krośniewicach oraz Miejsko-Gminnej Bibliotece Publicznej im. Marii Kownackiej w Żychlinie.

reklama

Współpraca z tymi instytucjami zaowocowała wzbogaceniem strony internetowej o cenne materiały i zasoby dotyczące społeczności żydowskiej w powiecie kutnowskim.

Patronat Honorowy nad projektem objęli Daniel Kowalik - Starosta Kutnowski, Towarzystwo Społeczno-Kulturalne Żydów w Polsce oraz Jewish Kutno Group.

reklama
reklama
Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

reklama
Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy
reklama
reklama