Medale kutnian na olimpiadzie specjalnej

Medale kutnian na olimpiadzie specjalnej - Zdjęcie główne

WydarzeniaZłoty medal zdobyli koszykarze z SOSW nr 1 w Kutnie na IX Ogólnopolskich Letnich Igrzyskach Olimpiad Specjalnych w Kielcach. Natomiast w trójboju siłowym Paweł Bzdak zdobył srebrny i brązowy medal, a Michał Wróblewski jeden złoty i trzy srebrne.

Koszykarze w grupie finałowej pokonali reprezentacje woj. zachodniopomorskiego 34:29, wielkopolskiego 33:19 i lubelskiego 37:26. Drużyną opiekowali się Joanna Falczewska i Piotr Bajda. Łączna punktacja: Roman Staniaszek - 50, Emil Makowski - 25, Ireneusz Jaros - 24, Kamil Staniaszek - 5, Daniel Sobczak - 5, Stefan Sagański - 0.

W trójboju siłowym Paweł Bzdak w kategorii do 75 kg zdobył srebrny i brązowy medal, uzyskując wynik 335 kg. Natomiast Michał Wróblewski w kat. do 92,5 kg przywiózł jeden złoty i trzy srebrne medale z wynikiem 415 kg. Tym samym Michał poprawił swój rekord życiowy aż o 60 kg. Trenerem ciężarowców jest Andrzej Jeszke.

– Działamy od siedemnastu lat i jak do tej pory nie zdarzył nam się złoty medal drużynowo. Zawodnicy zagrali bardzo ładnie, z ambicją. To waleczna drużyna. Co więcej, mieliśmy tylko jednego rezerwowego. Z kolei Ireneusz Jaros został nieoficjalnie wybrany najlepszym graczem turnieju. Jesteśmy też pod wrażeniem osiągnięcia M. Wróblewskiego. Podniósł potężny ciężar – mówi Piotr Bajda.