Reklama

Miał sprowadzić samochód, zamiast tego przywłaszczył kilka tysięcy złotych. Grozi mu...

Opublikowano:
Autor:

Miał sprowadzić samochód, zamiast tego przywłaszczył kilka tysięcy złotych. Grozi mu... - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wydarzenia Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Ostródzie wspólnie z prokuraturą zakończyli aktem oskarżenia dochodzenie przeciwko mieszkańcowi powiatu kutnowskiego. Mężczyzna miał sprowadzić pokrzywdzonemu samochód z zagranicy. W efekcie nie wywiązał się z transakcji i nie zwrócił wszystkich otrzymanych pieniędzy. Kodeks karny za przestępstwo przywłaszczenia cudzej rzeczy przewiduje karę nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

- Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Ostródzie wspólnie z prokuraturą prowadzili dochodzenie przeciwko 35-letniemu mieszkańcowi powiatu kutnowskiego. Z ustaleń śledczych wynikało, że 35-latek miał sprowadzić dla swojego klienta osobowe audi z terenu Niemiec. Na ten cel otrzymał pieniądze. Pomimo obietnic nie wywiązał się z tej transakcji i do tego jeszcze nie zwrócił pokrzywdzonemu wszystkich pieniędzy, pomimo tego, że zapewniał, że niebawem mu je odda - relacjonuje asp. szt. Anna Balińska.

Po kilku miesiącach oczekiwania rozżalony klient zgłosił sprawę policjantom.

Zebrany w sprawie materiał dowodowy pozwolił nieuczciwemu sprzedawcy przedstawić zarzut przywłaszczenia ponad 8.000 złotych. Akt oskarżenia w tej sprawie wkrótce trafi do sądu.

- Kodeks karny za przywłaszczenie powierzonej rzeczy ruchomej przewiduje karę do 5 lat pozbawienia wolności - informuje policja.

fot. poglądowe

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE