Reklama

Reklama

"Międzyszkolny konkurs wiedzy o Kutnie i regionie" w SP nr 4

Opublikowano: sob, 28 mar 2015 18:53
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wydarzenia W dniu 26 marca 2015 roku w Szkole Podstawowej nr 4 im. Mikołaja Kopernika w Kutnie odbyła się IX edycja „Międzyszkolnego Konkursu Wiedzy o Kutnie i Regionie” oraz podsumowanie konkursu plastycznego "Kutno - moje miasto". Oba konkursy były objęte miejskimi grantami edukacyjnymi "Sięgaj, gdzie wzrok nie sięga".Organizatorem konkursu regionalnego był nauczyciel historii - pan Stanisław Wojdecki. Konkurs był przeprowadzony w formule "1 z 10".

Reklama

Wzięło w nim udział 8 dwuosobowych drużyn składających się z uczniów klas piątych i szóstych kutnowskich szkół podstawowych- SP1, SP4, SP5 i SP6. Honorowym gościem była p. Anna Michalska – Inspektor Wydziału Edukacji i Sportu w Kutnie.

Konkurs miał na celu: rozwijanie wiedzy o kulturze własnego regionu i jej związkach z kulturą narodową, pogłębienie wiedzy o własnym regionie i jego społeczeństwie, poznanie historii, herbów i zabytków Kutna, poznane najwybitniejszych przedstawicieli regionu.

Wyniki konkursu:
1) Dawid Rosiak, Katarzyna Walczak – SP nr 6
2) Filip Góreczny, Zuzanna Jagodzińska – SP nr 4
3) Milena Jankowska, Natalia Solarska – SP nr 4

Pani Anna Michalska oraz dyrektor szkoły - pani Alicja Chmielecka, wręczając nagrody i dyplomy uczestnikom stwierdziły, że poziom wiedzy reprezentowany przez uczniów był bardzo wysoki.

Konkurs uatrakcyjniła prezentacja multimedialna, która przybliżyła uczniom zabytki i wybitne postacie związane z naszym miastem. Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali książki o tematyce historycznej lub regionalnej ufundowane przez Prezydenta Miasta Kutno - pana Zbigniewa Burzyńskiego.

Tego samego dnia odbyło się podsumowanie kolejnej edycji Międzyszkolnego Konkursu Plastycznego „Kutno - moje miasto”, którego organizatorką była nauczycielka plastyki - pani Renata Mieszkowska.

Wyróżnionych zostało 14 uczniów:


Ewa Matczak Szkoła Podstawowa Nr 1,

Natalia Sobczyk Szkoła Podstawowa Nr 1,

Oliwia Byczkowska Szkoła Podstawowa Nr 1,

Maciej Galant Szkoła Podstawowa Nr 5,

Patryk Banasiak Szkoła Podstawowa Nr 5,

Bartosz Garus Szkoła Podstawowa Nr 5,

Klaudia Justyńska Szkoła Podstawowa Nr 9,

Oliwia Ciesielska Szkoła Podstawowa Nr 9,

Julia Krukowska Szkoła Podstawowa Nr 6,

Dawid Bliźniak Szkoła Podstawowa Nr 6,

Kinga Stasinowska Szkoła Podstawowa Nr 6,

Justyna Krajewska Szkoła Podstawowa Nr 4,

Wiktoria Łukawczyk Szkoła Podstawowa Nr 4,

Mateusz Szablewski Szkoła Podstawowa Nr 4.


Uczniowie kutnowskich szkół przedstawiali w formie plastycznej ulubione miejsca w mieście - na uwagę zasługuje różnorodność technik plastycznych i wysoki poziom prezentowanych prac. Wyróżnieni otrzymali dyplomy i nagrody rzeczowe. Prace zostały wyeksponowane na wystawie, którą można obejrzeć w holu szkoły.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)