Mistrzostwa Powiatu szachistów rozstrzygnięte

Mistrzostwa Powiatu szachistów rozstrzygnięte - Zdjęcie główne

WydarzeniaPo zaciętych, trwających kilka miesięcy bojach, 16 września zakończono turniej szachowy o Mistrzostwo Kutna 2011.Mistrzem Kutna został doświadczony zawodnik, od trzydziestu lat liderujący kutnowskim szachom - Mirosław Gawroński (na zdj.). Obrońca tytułu, niedawny junior Miłosz Zwarycz tym razem musiał zadowolić się srebrnym medalem. Brązowy medal zdobył Michał Kowalczyk.

Walka o tytuł miała niezwykle zacięty charakter. Po zakończeniu turnieju okazało się, że cała powyższa trójka ma jednakową ilość punktów (8 pkt). Dopiero turniej dogrywkowy wyłonił zwycięzców, którzy otrzymali puchary, medale i nagrody pieniężne. Wszyscy uczestnicy odebrali dyplomy.

Na dalszych miejscach uplasowali się kolejno: Tomasz Mirowski, Maciej Budnicki, Stanisław Wojdecki, Waldemar Dudziński, Eugeniusz Wiśniewski, Krzysztof Panecki, Tadeusz Straszewski. Turniej przebiegał w sportowej, przyjacielskiej atmosferze. Sędziował Janusz Ziemacki, sędzia szachowy klasy I.