MKS gromi w Niewiadowie

MKS gromi w Niewiadowie - Zdjęcie główne

WydarzeniaMKS Kutno wygrał w Niewiadowie z tamtejszą Stalą 4:0 (2:0) w meczu 11. kolejki III ligi łódzko-mazowieckiej.Bramki dla MKS zdobyli Sylwester Płacheta (dwie), Mariusz Jakubowski oraz Rafał Jankowski.Dosobotniego spotkania drużyna prowadzona przez Pawła Ślęzaka przystąpiłaosłabiona brakiem Tomasza Czajkowskiego, który w ostatnim meczu zeŚwitem został ukarany czerwoną kartką. Zmiana nastąpiła również międzysłupkami, gdzie w miejsce Ireneusza Kamińskiego stanął MichałSokołowicz.

"Żółto-niebiescy" udali się do Niewiadowa pozwycięstwo, jednak nikt nie myślał, że przyjdzie ono tak łatwo. StalNiewiadów w obecnym sezonie jest zdecydowanym outsidderem, jednak wpoprzedniej kolejce bezbramkowo zremisowała z silnym Mazurem Karczew.

Sobotniespotkanie rozpoczęło się dla kutnian wyśmienicie. Już w 3. minucie poindywidualnej akcji na listę strzelców wpisał się Sylwester Płacheta,który po minięciu bramkarza Stali umieścił futbolówkę w siatce ładnymlobem. W kolejnych minutach przewagę nadal mieli goście, którą w 27.minucie udokumentowali golem autorstwa kapitana MKS, MariuszaJakubowskiego. Duży udział przy trafieniu "Maria" miał Michał Rosiak,który idealnie obsłużył swojego kolegę.

Swoje sytuacje dozdobycia gola mieli również niewiadowianie, jednak ich strzały byłyniecelne, bądź dobrymi interwencjami popisywał się Michał Sokołowicz. Wpierwszej połowie więcej bramek już nie padło i "Miejscy" do przerwyprowadzili dwoma golami.

W drugich czterdziestu pięciu minutachdrużyna prowadzona przez Pawła Ślęzaka w pełni kontrolowała przebiegwydarzeń na boisku i jeszcze dwukrotnie pokonała goalkeepera Stali.

W68. minucie Rafał Kubiak popisał się świetnym prostopadłym podaniem doSylwestra Płachety, a ten bez najmniejszych skrupułów wpakował piłkę dosiatki. Był to drugi gol "Silvinho" w tym meczu, a szósty w obecnymsezonie.

Osiem minut przed końcem spotkania na boisku zameldowałsię Rafał Jankowski, który zmienił Michała Rosiaka. Jak się okazałokilka chwil później był to strzał w dziesiątkę, bowiem "Jankoś" w 87.minucie po podaniu Krystiana Bolimowskiego ustalił wynik meczu na 4:0dla przyjezdnych.

Stal Niewiadów - MKS Kutno 0:4 (0:2)
0:1 Sylwester Płacheta 3 min.
0:2 Mariusz Jakubowski 27 min.
0:3 Sylwester Płacheta 68 min.
0:4 Rafał Jankowski 87 min.

MKS Kutno: Sokołowicz- Kaczor, Dopierała, Grzybowski, Znyk - Sobczak (76 Zimoń), Jakubowski(68 Panek), Kubiak, Bolimowski - Płacheta, Rosiak (82 Jankowski)