MKS IVAX - słodko-gorzki tydzień

MKS IVAX - słodko-gorzki tydzień - Zdjęcie główne

WydarzeniaMijający tydzień nie był szczęśliwy dla koszykarek MKS IVAX. Jeszcze w niedzielę, 5 lutego przegrały mecz juniorek z MTK Pabianice. Podobnie rzecz miała miejsce w czwartek i sobotę (9 i 11 lutego) w rozgrywkachpierwszoligowych.

W czwartek MKS IVAX podjęła drużynę Puławski Bemowo Warszawa. Przegrała 96:56, w kwartach: 40:14, 19:11, 15:20 i 22:11. Najlepiej punktowały: M. Mikołajczyk (15) i S. Wiśniewska (12).

W sobotę koszykarki zmierzyły się z KS Piaseczno. Przegrały aż 82:28, w kwartach: 14:7, 25:10, 29:5 i 19:6. "Graliśmy w mocno osłabionym składzie. Zawodniczki tworzące trzon drużyny zachorowały, bądź nie miałyczasu ze względu na próbne matury. Nie było na parkiecie Pawłowskiej,Chorążyk, Wielec i innych. Zabrakło chęci do walki" - komentuje trener, Adam Pawłowski. Najlepiej punktowały: K. Maciejewska (13) i M. Mikołajczyk (7).

Dopiero dzisiejszy dzień przyniósł upragnione zwycięstwo. W hali SP nr4 w Kutnie koszykarki wygrały w kategorii juniorek z drużynąJordan Łódź 65:58, w kwartach: 14:15, 18:18, 23:13 i 10:12."Dzisiejszy mecz wyglądał zupełnie inaczej. Wróciły m.in. Czarneckai Chorążyk" - mówi trener. Najlepiej punktowały: S. Wiśniewska (21), K. Maciejewska (15) i S. Korczak (13).

Następny mecz odbędzie się 18 lutego (sobota) o godz. 17:00 w hali sportowej SP nr 9 w Kutnie. MKS IVAX zagra rewanż z Puławski Bemowo Warszawa. Zapraszamy do gorącego dopingu!