MKS Kutno 2-1 MKP Zgierz

MKS Kutno 2-1 MKP Zgierz - Zdjęcie główne

Wydarzenia[img:3509]MKS Kutno po niezłym meczu pokonał IV-ligowy MKP Zgierz 2:1 (1:0). Bramki dla MKS-u : Michał Pilarski (30') i Mariusz Jaśkiewicz (72'). Dla gości gola zdobył Łukasz Galanciak (90').Początek spotkania należał do piłkarzy MKP Zgierz, którzy kilkakrotnie groźnie atakowali na bramkę Irka Kamińskiego, ale nasz bramkarz wzorowo wypełniał swoje obowiązki.Po kwadransie gry inicjatywę przejęli "Miejscy", którzy po strzałach Michała Rosiaka i Kuby Burdaka byli bliscy objęcia prowadzenia. Pierwszą bramkę kibice obejrzeli w 30'. Michał Pilarski odebrał piłkę na lewym skrzydle, minął przeciwnika i w pełnym biegu ładnie przymierzył obok "krótszego słupka".[img:3510] [img:3511] [img:3512]Galeria z dzisiejszego sparingu : tutaj

Chwilę potem składną akcję przeprowadzili piłkarze ze Zgierza i w słupek trafił napastnik gości, ale wcześniej sędzia sygnalizował pozycję spaloną. Później kilka razy atakowali "Emkaesiacy", ale wynik do przerwy nie uległ już zmianie.

W drugiej połowie Paweł Ślęzak "przemeblował" kutnowską jedenastkę i na boisku z pierwszego składu zostało tylko kilku zawodników.

Zmiany poprawiły grę "Miejskich" i co rusz groźnie atakowali. W 54' Michał Rosiak strzelał głową, ale piłka o centymetry minęła prawy słupek. Kilka minut później "Rychu" znów dał o sobie znać, ale jego strzał z narożnika pola karnego obronił bramkarz gości.

W 63' ładną akcję przeprowadził Kamil Tomczak, który dośrodkował na głowę Marcina Kalińskiego, lecz nasz nowy napastnik był na pozycji spalonej.

Kilka chwil później był bardzo groźnie pod bramką MKS-u, ale dwa strzały w dobrym stylu obronił Paweł Klekowicki, który zastąpił Irka Kamińskiego.

W 72' drugiego gola dla "Miejskich" zdobył Mariusz Jaśkiewicz. Bardzo mądrze w tej sytuacji zachował się Łukasz Górczyński, który był na pozycji spalonej, ale przepuścił piłkę do "Jaśka" i ten nie miał najmniejszych problemów ze skierowaniem futbolówki do siatki.

Do końca meczu kutnianie kontrolowali przebieg gry, ale w ostatniej minucie bramkę na 2:1 zdobył Łukasz Galanciak, który tym samym ustalił wynik spotkania.

Skład MKS-u : Kamiński - Ocetek, Tomek Kowalski, Piotrek Kudelski, Paweł Kudelski - Jakubowski, Pilarski, Burdak, Grzegorek - Marek Kowalski, Rosiak

zmiennicy : Klekowicki, Piotrek Michalski, Jaśkiewicz, Górczyński, Panek, Więcek, Tomczak