MKS Kutno awansował do IV ligi !!

MKS Kutno awansował do IV ligi !! - Zdjęcie główne

Wydarzenia[img:7518]MKS Kutno wygrał dziś 2:0 (1:0) z GKS Ksawerów i zapewnił sobie awans do 4 ligi.Obie bramki dla kutnian zdobył Michał Rosiak (7 i 79 min.)Od początku kutnianie przejęli inicjatywę i groźnie atakowali. Kibice, którzy licznie przybyli na mecz (ok. 1100 osób) nie musieli długo czekać na pierwszą bramkę.

[img:7519] [img:7520] [img:7521]
Foto relacja z meczu MKS Kutno - GKS Ksawerów

W 7 minucie po idealnej wrzutce Andrzeja Grzegorka piłkę głową do bramki skierował Michał Rosiak, a trybuny eksplodowały z radości. Kolejne minuty przynosiły kolejne sytuacje do zdobycia gola, lecz futbolówka nie chciała zatrzepotać w siatce.

Międzyczasie, w 25 minucie na murawę powalony został Ireneusz Kamiński, który zderzył się z jednym z piłkarzy GKS Ksawerów. W pierwszej połowie nie obejrzeliśmy już więcej goli i piłkarze MKS Kutno do szatni schodzili z jednobramkową zaliczką.

W przerwie meczu najbardziej fanatyczni kibice "żółto-niebieskich" wspierani przez przyjaciół z Łęczycy udali się na trybunę odkrytą, gdzie w trakcie drugiej odsłony gry zaprezentowali efektowną oprawę.

Druga część gry rozpoczęła się ponownie od ataków "Miejskich", które kontrować próbowali goście - jednak bez oczekiwanych rezultatów. Piłkarze MKS Kutno wspierani żywiołowym dopingiem kibiców starali się zwiększyć przewagę, lecz brakowało szczęścia i zimnej krwi w poczynaniach naszych pupili.

Dopiero w 79 minucie na 2:0 podwyższył Michał Rosiak,
który zdobył swoją drugą bramkę w meczu i wiadomo było, iż w przyszłym sezonie MKS Kutno zagra w IV lidze !!

Po meczu rozpoczęło się fetowanie zwycięstwa - w niebo wystrzeliły korki od szampanów, piłkarze i działacze podziękowali kibicom za doping oraz rozdali kilkanaście pamiątkowych koszulek. Później świętowanie przeniosło się na główne ulice miasta, a jeszcze później do różnego rodzaju lokali ;-)

MKS Kutno - GKS Ksawerów 2:0 (1:0)