MKS wygrywa z Zelowem (wideo)

MKS wygrywa z Zelowem (wideo) - Zdjęcie główne

WydarzeniaPiłkarze MKS Kutno po raz pierwszy w tym sezonie wygrali na własnym boisku. Podopieczni Kamila Sochy pokonali Włókniarza Zelów 2–1, choć do przerwy przegrywali jedną bramką.Spotkanie mogło rozpocząć się od mocnego uderzenia „Miejskich” jednak dobrej sytuacji nie wykorzystał Dawid Dzięgielewski. Szczęścia w 33. minucie nie miał także Sylwester Płacheta, który z kilku metrów nie potrafił pokonać golkipera przyjezdnych.

Sześćdziesiąt sekund później konsternacja na trybunach. Nigeryjczyk Samuel Obi Uche po błędzie kutnowskiej defensywy znalazł się sam na sam z Jakubem Skrzypcem i po minięciu rywala skierował futbolówkę do pustej bramki.

W ostatniej minucie pierwszej połowy w polu karnym Włókniarza bezpardonowo powstrzymywany był kapitan MKS Rafał Kubiak, ale gwizdek sędziego milczał i piłkarze obu zespołów schodzili do szatni przy wyniku 0–1.

– W przerwie powiedzieliśmy sobie kilka mocnych słów i efekty widać było po przerwie. Zagraliśmy z zębem i odwróciliśmy losy spotkania – mówił po meczuKamil Socha, trener „Miejskich”.

I faktycznie po zmianie stron gospodarze ruszyli do ataków i zepchnęli Włókniarza do defensywy. W 55. minucie indywidualną akcję przeprowadził Sylwester Płacheta i ku wielkiej radości kibiców wpakował piłkę do siatki. Ale to nie był koniec strzelania. Zaledwie trzy minuty później „Silvinho” idealnie dograł do wprowadzonego w przerwie Roberta Kowalczyka, a ten wyprzedził obrońcę z Zelowa i dał swojej drużynie prowadzenie!

Zwycięstwo kutnian mogło, a nawet powinno być bardziej okazałe. W 73. minucie Sylwester Płacheta znalazł się oko w oko z golkiperem przyjezdnych i uderzył w słupek. Futbolówka po jego strzale trafiła do Dawida Dzięgielewskiego i ten dopełnił formalności, jednak arbiter po konsultacji z sędzią bocznym nie uznał gola motywując swoją decyzję pozycją spaloną byłego gracza Legii Warszawa.

MKS Kutno 2-1 Włókniarz Zelów
0-1 33' Obi Samuel Uche
1-1 55' Sylwester Płacheta
2-1 58' Robert Kowalczyk

Żółte kartki: Jakubowski, Skrzypiec - Dymek, Pałyska;
Sędzia: Szymon Marciniak (Płock);

MKS Kutno: Skrzypiec - Borowiec, Maciej Kowalczyk, Adam Grzybowski, Znyk (73' Przemysław Michalski) - Płacheta, Lipiński, Kubiak (84' Przemysław Kowalski), Jakubowski (46' Robert Kowalczyk) - Rosiak, Dzięgielewski;