MKS zwycięża na inaugurację !!

MKS zwycięża na inaugurację !! - Zdjęcie główne

Wydarzenia[img:3653]Dzisiejszym zwycięstwem 2:0 nad Sokołem II Aleksandrów rozgrywki V ligi zainaugurowali piłkarze Miejskiego KS-u Kutno.Obie bramki dla kutnowskiej drużyny zdobył nowy nabytek "Miejskich", Sylwester Płacheta.Warto dodać, że było to pierwsze wygrane spotkanie na inaugurację ligi od 3 lat !! Miejmy nadzieję, że to dobry prognostyk na resztę sezonu.Przed meczem odbyła się ceremonia, na której Edward Potok (prezes ŁZPN) wręczył gospodarzom pamiątkowy puchar za zdobycie mistrzostwa w A Klasie (II grupa łódzka).- Cieszą trzy punkty na inauguracje sezonu, w którym chcemy odegrać znaczącą rolę. Dzisiaj graliśmy bez naszych dwóch czołowych zawodników, Michała Rosiaka, który gra w finale Pucharu Polski na Helu i Mariusza Jakubowskiego, leczącego kontuzję. Jestem zadowolony choć nie było łatwo. Gratuluje moim zawodnikom walki i gramy dalej o IV ligę. - mówi Paweł Ślęzak, trener MKS-u Kutno[img:3654] [img:3655] [img:3656]Zdjęcia dzięki uprzejmości sokol.alemiasto.pl

W składzie "żółto-niebieskich" zabrakło Michała Rosiaka, który dziś o 17:00 będzie grał w finale pucharu Polski (beach soccer) na Helu oraz Mariusza Jakubowskiego, który leczy kontuzję kostki.

Już od pierwszych minut kutnianie narzucili gospodarzom swój styl i mieli przewagę. Ataki MKS-u nie przynosiły efektów, a bliscy zdobycia gola byli piłkarze z Aleksandrowa i gdyby nie robinsonada Irka Kamińskiego byłoby 1:0 ... Do końca pierwszej połowy utrzymał się wynik bezbramkowy.

W drugiej połowie MKS nadal przeważał i stwarzał sobie dobre akcje do zdobycia gola, jednak Arek Sima wychodził obronną ręką z tych pojedynków. Dobrze grający Sima popełnił katastrofalny błąd w 80', gdy wypuścił piłkę wprost pod nogi Sylwestra Płachety, a ten dopełnił tylko formalności.

Wynik spotkania na 2:0 ustalił w 92' Sylwester Płacheta, który zdobył swoją drugą bramkę w meczu. Były piłkarz Unii Skierniewice lepszego debiutu nie mógł chyba sobie wyobrazić.

Skład MKS-u : Kamiński - Ocetek, Tomek Kowalski, Piotrek Kudelski, Paweł Kudelski - Pilarski (46' Górczyński), Karczewski, Więcek (63' Panek), Jaśkiewicz - Płacheta, Marek Kowalski (90' Burdak)

Skład Sokoła II : Sima - Ostrowski, Piotr Ochal, Pilichowski (Sałuda), Krysztofiak, Chabasiński (Ratajczyk), Bistuła (Bardelski), Kowalczyk, Wielemborek, Walicki